0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Ne Kadar? Petek Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

06 Kasım 2018
98 kez görüntülendi
Petek Temizliği Ne Kadar? Petek Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

Petek temizliği süresi ve yöntemleri hakkında bilgi edinmek için profesyonel firmalara danışmalısınız. Petek temizleme işlemi kalorifer sistemine sahip olan hiçbir bireyin atlaması gereken işlemlerden biridir. Eğer evinizde kalorifer sistemine sahipseniz ve uzun zamandır bakım ya da temizlik yaptırmadığınıza eminseniz siz de vakit kaybetmeden kış aylarına gireceğimiz şu zamanlarda petek temizliğinizi mutlaka yaptırmalısınız. Kısa sürede profesyonel ekiplerin cihazlar ile yapacağı bu temizlik için kimyasal ilaçlar kullanılacak, ya da petek durumuna göre ilaçsız bile temizlik işlemi kısa sürede yapılacaktır diyebiliriz.

Petek Temizliği Önemi ve Sıklığı Nedir?

Petek temizliği ne zaman yapılır sorusuna cevap vermek gerekirse ortalama olarak 2 senede bir yapıldığını söyleyebiliriz. Bunu kendiniz de anlayabilir ve petek durumunuzu inceleyebilirsiniz. Eğer evinizde ısınma problemleri baş göstermeye başladıysa, aynı doğalgaz faturasını ödemenize rağmen aynı şekilde ısınamıyorsanız peteklerinizin içerisinde tortu ve pislikler birikmiş olabilir. Bu tortu ve pislikleri çıkarmak için de yapılması gereken kimyasal ilaçlı petek temizliğidir. Kullanılan makineli cihazlar ile profesyonel bir şekilde temizlik işlemi sonuçlanacak, kalorifer petekleriniz eski verimiyle sizi ısıtmaya devam edecektir. Böylece doğalgaz faturasından da tasarruf yapmış olacaksınız diyebiliriz.

İlaçlı Petek Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evde petek temizleme işlemi yapmak yerine profesyonel bir ekiple anlaşırsanız çok daha sorunsuz bir şekilde ilaçlama işlemini sonlandırabilirsiniz. Özellikle asitle petek temizliği yapılırken şunlara dikkat edilecektir:

  • Firmanın kullanmış olduğu kimyasal ilacın peteklere zarar vermeyen bir yapıda olduğuna emin olunmalıdır.
  • Eğer ısıtma borularınız çok fazla korozyona maruz kaldıysa asitli ilaç kullanmak tehlikeli olabilir.
  • Eğer petek temizliğini yapılırsa işlem sonunda muhakkak tüm asidi yok etmek gerekecektir. Eğer içeride asit kalırsa kombi basıncı da artar.
  • Eğer sistemde su çok kireçliye petek temizliği kaç yılda yapılır sorusu için 3 senede bir olması gerektiğini de bilmeniz gerekir.

Petek Temizliği Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Petek temizliği fiyatlarını belirlemek için öncelikli olarak kalorifer peteği sayısına ve metrekareye bakılmalı, ardından da kullanılacak olan temizlik sistemi ve cihaz belirlenmelidir. Tüm bu detaylar belirlendikten sonra ne kadara mal olacağı söylenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?