0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Ne Kadar Sürer? Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

11 Kasım 2018
1 kez görüntülendi
Petek Temizliği Ne Kadar Sürer? Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Petek temizliği süresi ortalama iki sende bir olarak belirlenmiştir. Petek temizleme işlemini yaparken dikkat edilecek noktalara dikkat etmezseniz çok daha tehlikeli sonuçlarla karşılaşabilir ve bilinçsizce kullanılan kimyasallar ile tesisat sistemine çok daha fazla zarar verebilirsiniz. Bu nedenle mutlaka profesyonel bir firma ile anlaşmalı ve petek temizliği için harekete geçmeli, 2 senede bir ihmal etmemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

İlaçlı Petek Temizliği Esnasında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Evde petek temizleme işlemi yapmak yerine profesyonel bir ekiple anlaşırsanız çok daha sorunsuz bir şekilde ilaçlama işlemini sonlandırabilirsiniz. Özellikle asitle petek temizliği yapılırken şunlara dikkat edilecektir:

  • Kalorifer peteği sisteminiz çok kireçliye petek temizliği kaç yılda yapılır sorusu için 3 yılda bir olması gerektiğini söyleyebiliriz.
  • Sistemdeki ısıtma boruları çok fazla korozyona maruz kaldıysa asitli ilaç kullanmak daha büyük zararlara neden olacağından dikkatli olunmalıdır.
  • İlaçlama ekibinin kullanmış olduğu kimyasal ilacın peteklere zarar vermeyen bir yapıda olduğu kesinleşmelidir ve işleme öyle başlanmalıdır.
  • Petek temizliği yapılırsa işlem sonunda kesin olarak tüm asidi yok etmek gerekir. Eğer sistem içerisinde asit kalırsa kombi basıncı da artacaktır diyebiliriz.

Petek Temizliği Hangi Makinelerle Yapılır?

Petek temizliği ne zaman yapılır ve yapılırken hangi makineler kullanılır sorusu için profesyonel firmalardan da yardım alabilirsiniz. Çünkü petek temizleme işlemi için kullanılan iki cihazdan bahsedebiliriz. Bu cihazlar su ve hava ile çalışan bir cihaz ile basınç ile tortu ve kireçleri yok eden bir cihazdır. İkinci cihazda kimyasal ilaç kullanılsa da hava ve su ile çalışan cihaz için aynısı geçerli değildir. Petek temizleme işlemini yaparken sonunda mutlaka petek koruyucu kimyasal kullanılır. Bu kimyasal temizliği garantiler ve en az iki sene dayanmasını sağlar.

Petek Temizliği Fiyatları Yüksek midir?

Petek temizliği fiyatları petek sayısına, peteğin durumuna ve kullanılacak cihaz ve kimyasal türüne bağlı olarak değişecektir. Bu nedenle farklı profesyonel firmalar size farklı fiyatlar vereceğinden araştırma yapmanız iyi olur. Ancak temizlik sonrasında kullanılan koruyucu kimyasal için ekstra bir ücret talep edilmemesi gerektiğini de bilmelisiniz.

İlginizi Çekebilir;

Petek Temizliği Ne Kadar? Petek Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır; Belirtileri

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Petek Temizliği Kaç Para? Petek Temizliği Kaç Saat Sürer?

Petek Temizliği Yaptırılmalı mı? Petek Temizliği Yapılmalı mı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button