0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Sonrası Petekler Isınmıyor, Petek Temizliği Sultanbeyli

10 Kasım 2018
3 kez görüntülendi
Petek Temizliği Sonrası Petekler Isınmıyor, Petek Temizliği Sultanbeyli

Petek temizliği sonrası evinizde ısıtma düzeyinde önemli farklar görecek ve bundan sonra düzenli petek temizliği yaptırmak isteyeceksiniz. Eğer eskisi kadar iyi ısınmadığınızı görüyorsanız, petekler eşit düzeyde sıcaklığa sahip değilse ve son peteğe ısı gitmiyorsa, doğalgaz faturanız yüksek geliyorsa sizin de petek ve kombi temizliğine ihtiyacınız olabilir. Bazı petekler ısınmıyor gibi sorunları önleyecek olan petek temizliği için profesyonel kombi ve petek temizliği firmalarından anında yardım alabilirsiniz.

Petek Temizliğinin Avantajları Nelerdir?

Son petek neden ısınmaz gibi sorunları tümden halledecek olan petek temizliği kireçlenme, tortu birikimi gibi sorunları önlemek için yapılar. Tesisat borusunda zamanla biriken tortular ve benzeri atıklar sıcak suyun geçişine engel olur. Bu suyun geçiş yapamaması da peteklerin ısınmamasını sağlar. Yani daha yüksek doğalgaz faturası ödemenize rağmen eskisi gibi ısınmadığınızı görürsünüz.

Petek temizliğini yaptığınız zaman ısınma veriminiz artar ve tasarruf sağlamış olursunuz. Ayrıca kombi bakımı yaptırmanıza da gerek kalmaz. Peteklerinizin iyi durumda olması onların kullanım ömrünü arttıracağı için de avantajlıdır.

Petek Temizliğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Kombi petekleri ısınmıyor gibi sorunlarınız varsa profesyonel firmalardan yardım aldığınız zaman kombi temizliğiniz için size iki farklı yöntem sunacaktır. Makineli temizlik ya da kimyasal ilaçlı temizlikten birini seçerek temizlik işlemi yapılır. Kimyasal işlemde de makineli işlemde de sonuçtan emin olunduktan sonra koruma kimyasalı kullanılır. Tesisata hiçbir zararı olmayan bu koruma kimyasalının 2 sene dayanıklılığı vardır. Yani iki sene boyunca peteklerinizde ve kombinizde sorun yaşamayacak, ısınmadan maksimum verim alacaksınız.

Petek Temizliğinde Kimyasal Kullanmak Şart mı?

Son petek neden ısınmaz sorusuna tesisat borusu ve peteklerle ilgili bir sorun olduğu cevabını aldığınız zaman siz de kimyasal ilaçla petek temizliği yaptırmak isteyebilirsiniz. Ancak petek temizliği kimyasal ilaçsız da yapılabilir. Su ve hava ile çalışan makinelerle de tortu ve birikenler temizlenebilir. Çünkü bazı durumlarda, özellikle de tesisatın eski olduğu evlerde kimyasal ilaç kullanmak tesisata daha çok zarar verecek ve daha büyük problemlere neden olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Sultanbeyli Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçak Tespit Cihazla

Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Ücreti

Petek Temizliği Çekmeköy, Petek Temizliği Çerkezköy

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button