0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Ümraniye, Petek Temizliği Üsküdar

03 Kasım 2018
1 kez görüntülendi
Petek Temizliği Ümraniye, Petek Temizliği Üsküdar

Petek temizleme işlemi günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Doğal gazın birçok bölgeye ulaşarak evlere gelmesi ile petek temizleme işlemi hayatımızın gerekli bir parçası haline gelmiştir. Peteklerin düzenli olarak temizliğinin yapılması sonucunda ısı kaybı yaşanmaz ve enerji tasarrufu da sağlanmış olur. Petek temizliği yaptırarak israfı önlemiş olursunuz ve doğal gaz faturanızın daha düşük gelmesini sağlayabilirsiniz.

Petek temizliğinde sonra ise petekler içerisinde dolaşan su daha iyi bir şekilde devir daim yapacak ve daha çok ısı yayılmasını sağlayacaktır. Peteklerin her bölgesine ısının ulaşması ile eviniz de saha sıcak olacak ve israfı önleyerek faturanızın kabarmasını önleyeceksiniz.

Petek Temizliği

Petek temizliği ne zaman yapılır? Sorusu da ev sahipleri tarafından merak edilen bir konudur. Petek temizleme işlemi için belirli bir zaman dilimi bulunmamaktadır. Petek temizleme işlemi 1-2 saat içerisinde yapılabilen bir işlemdir. Ancak petekler kış boyunca bizi ısıtacağı için kış dönemi girmeden yapılan petek temizliği ile peteklerinizi ve kombinizi daha verimli hale getirebilirsiniz. Bu sayede petekleriniz sıcaklığı daha iyi yayacaktır.

Petek temizliğinin her yıl düzenli olarak yapılması tavsiye edilmektedir. Düzenli olarak yapılan temizleme ve bakım işlemleri ile kombinizin ve peteklerinizin ömrünü uzatmış olursunuz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapılırken en çok sorulan sorulardan birisi de petek temizleme kimyasalı nasıl kullanılır sorusudur. Petek temizliğini mutlaka uzman bir ekip ile yapmalısınız. Profesyonel ekip petek temizleme kimyasalını peteklerin içinde gezdirecek ve temizlenmesini sağlayacaktır.

Petek temizleme işlemi için öncelikle peteklerin içerisindeki su boşaltılır. Tüm su boşaltıldıktan sonra etek içerisine içerdeki kireçleri ve kirleri söküp çıkartacak olan petek temizleme ilacı koyulur. Bu petek temizleme ilacı peteklerin alt kısmında biriken kirleri ve kireçleri sökerek boruların da temizlenmesini sağlayacaktır. Daha sonra bu kirler petek temizleme makinesi ile dışarı atılır ve petekler içerisindeki kimyasallar boşaltılır.

Petekler Kaç Yılda Bir Temizlenmelidir?

Petekler kaç yılda bir temizlenmeli? Peteklerin her yıl düzenli olarak temizlenmesi tavsiye edilen bir süreçtir. Ancak peteklerin kullanımı da temizliğinin kaç yılda bir yapılacağını belirlenecektir. Tüm kış boyunca kullanılan peteklerin temizliğinin her yıl düzenli olarak yapılması önerilir ancak az kullanılan petekler 2 yılda bir de temizlenebilir.

İlginizi Çekebilir;


Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılır? Petek Temizliği Kaç Yılda Yapılır?

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Dilovası Su Kaçağı

Petek Temizliği Kaç Para? Petek Temizliği Kaç Saat Sürer?

Petek Ve Tesisat Temizliği, Petek Yıkama Ve Temizliği

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button