0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Yaptıran Var mı? Petek Temizliği Yaptıranlar

21 Kasım 2018
269 kez görüntülendi
Petek Temizliği Yaptıran Var mı? Petek Temizliği Yaptıranlar

Petek temizliği yaptıranlar ve evinde daha verimli ısındığını farkedenler düzenli olarak iki senede bir peteklerinin bakımını ve temizliğini yaptırmaktadır. Eğer ısınmadan maksimum verim alamadığınızı düşünüyorsanız, son petek ısınmıyorsa ya da peteklere eşit derecede sıcaklık gitmiyorsa, doğalgaz faturanız çok yüksek geliyorsa sizin de petek temizliği yaptırmanız gerekebilir. Petek temizliği gerekli mi forum sitelerinde de karşınıza çıkacak ve gerekliliği konusunda emin olacağınız bir temizlik işlemi olacaktır diyebiliriz.

Petek Temizliği İlaçlı mı Yapılır?

İlaçsız petek temizliği kimyasal ilaçlı petek temizliği kadar kullanılan bir sistem olsa da ısıtma sisteminin çok sorunlu olduğu yerlerde kimyasal daha iyi sonuç verdiği için daha çok tercih edilmektedir diyebiliriz. Kimyasal ilaçlar borularda ve peteklerde biriken tortuları yok edeceğinden sıcak suyun kesintiye uğramadan peteklere ulaşmasını sağlayacaktır. Kimyasal kullanılırken, kombinin iki saat kadar açık kalması ve ilacın tüm peteklere yayılması önemlidir. Sonrasında kullanılan koruyucu kimyasal ise her temizlik işleminden sonra rutin olarak kullanılması gereken bir ilaçtır ve geçerliliği iki senedir. Bu sayede temizlik garantiye alınır ve peteğinizde tıkanma sorunları oluşmaz.

Makineli Petek Temizliği Nedir?

Motorlu petek temizleme işlemi de hava ve su ile çalışan basit bir cihazla yapılır. Bu cihazın özellikle kullanıldığı alanlar, kimyasal ilacın kullanılamadığı alanlardır. Eski tip evler ve eski peteklerde tesisat da eski olduğu için kimyasallar daha çok zarar verebilir. Bu zararı önlemek için petek temizliği makine ile yapılmalı ve tesisatın durumu korunmalıdır. Petek temizliğinden sonra yapılan ilaçlı koruma işlemi için firmalar sizden ekstra bir ücret istememelidir. Bu nedenle petek temizliği fiyatlarına dikkat etmelisiniz.

Petek Temizliği Fiyatları Neleredir?

Petek temizleme forum sitelerinde karşılaştırdığınızda evden eve değişen fiyat aralıklarına sahiptir. Hem bulunduğunuz bölge hem de peteklerinizin durumu fiyatı etkileyecektir. Aynı zamanda peteklerinizin sayısı, hangi sistemle temizlik işleminin yapılacağı ve benzeri konular temizlik işleminde de belirleyici kriter olur. Firmalara göre verilen fiyat farklı olacağı için profesyonel ve deneyimli bir firma seçmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button