0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Yorumları, Petek Temizliği Zararları

17 Kasım 2018
339 kez görüntülendi
Petek Temizliği Yorumları, Petek Temizliği Zararları

Petek temizliği doğal gaz kullanımının da artması ile giderek önem kazanmıştır. Evlerinizde bulunan doğalgaz peteklerinin ve kombilerin dönem dönem temizlenerek bakımlarının yapılması gerekmektedir. Böylece daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Peteklerin ısınmaması, kombinin iyi çalışmaması ve doğal gaz faturasının yüksek gelmesi gibi sorunlar yaşıyorsanız bu sorunları gidermek için muhakkak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırmalısınız. Yapılan temizlik işleminin sonucunda peteklerinin daha iyi ısınacak, kombiniz daha iyi çalışacak ve bu sayede de doğalgaz faturanız daha düşük gelecektir.

Petek Temizliği Zararları

İlaçlı petek temizliği zararlı mı? Petek temizliği sırasında kaliteli firmalar petek temizleme suyu kullanarak petek temizleme işlemini yapmaktadır. Kimi ev sahiplerinin aklına acaba bu petek suları kombiye zarar veriyor mu sorusu takılıyor. Bu kullanılan petek suyunun kalitesine göre değişmektedir.

Bazı petek temizleme ekipleri yan sanayi ürünün ya da Çin malı bir petek temizleme suyu tercih edebiliyorlar. Yeterli kalitede olmayan ve çok fazla kimyasal içeren bu petek temizleme suları petek ve kombinin ömrünü kısaltabileceği gibi petekleri de tam olarak temizlemez.

Petek Temizleme Suları Zaralı mı?

Petek temizliği yaptırırken en önemli nokta petek temizleme ilacının kalitesidir. Kaliteli olan petek temizleme ilacı ile yapılan petek temizliği oldukça faydalı olacaktır. Peteklerin tamamen temizlenmesi ile ısı peteğin her noktasına yayılacak ve doğalgaz faturanızın daha az geldiğini göreceksiniz.

Kaliteli firmaların kullandıkları petek temizleme suları Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmiş olup petek içerisindeki tortulanmayı da temizleme etkisine sahiptir. Bu petek temizleme suları ile petek içerisindeki kiri, pası yok ederek tıkanan kısımların açılmasını da sağlayarak peteklerin tamamen temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Petek Temizliğini Düzenli Olarak Yaptırın

Petekler kaç yılda bir temizlenmeli? Peteklerin her yıl temizlenmesi kombinin ve peteklerin sağlığı için oldukça önemlidir. Dönemsel olarak temizlenmeyen peteklerde kir, pas ve tortular daha çok birikeceği için peteklerin yüzde yüz temizlenmesi mümkün olmayabilir. Bunun için peteklerin tamamen temizlenerek kombinin de daha sağlıklı hizmet verebilmesi için her dönem kombi temizliği yapılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button