0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Zararlımı, Petek Temizliği Zeytinburnu

15 Kasım 2018
1 kez görüntülendi
Petek Temizliği Zararlımı, Petek Temizliği Zeytinburnu

Petek temizleme ilacı kullanılarak yapılan petek temizleme işlemi zararlı olmak bir yana aslında kombi ve petek sağlığı için oldukça önemlidir. Peteklerin daha temiz ve kombinin de daha sağlıklı çalışabilmesi için her yıl düzenli olarak petek temizliği yaptırılması önerilir. Petek temizliği düzenli olarak yaptırılmadığında oluşan kir, pas ve tordular daha da birikerek katmanlar haline gelecek ve o zaman petek temizliği tamamen yapılması mümkün olmayabilir. Bu yüzden petek temizliği her yıl düzenli bir şekilde yaptırılmalıdır.

Petek Temizliği

Kaliteli petek temizleme suyu ile yapılmayan peteklerde, kullanıcılar tarafından petek temizleme şikayet edilmektedir. Bunun nedeni kullanılan kalitesiz petek temizleme ürünlerinden dolayıdır. Çünkü kaliteli bir petek temizleme ilacı kullanılmaz ise petekler tamamen temizlenmez. Tamamen temizlenmeyen peteklerin içinde kalan kir ve pas nedeni ile ısı peteğe eşit miktarda yayılmayabilir. Bu yüzden kaliteli bi firma ile çalışarak Avrupa standartlarına uygun bir petek temizleme ilacı ile peteklerinizi temizletin.

Peteklerinizin temizlenmesi sonucunda ısı peteğin her bölgesine eşit yayılacak ve daha fazla ısı yayacaktır. Ve kombiniz daha sağlıklı bir şekilde çalışacaktır. Bunların sonucunda da doğalgaz faturanızın eskisinden daha az geldiğini fark edeceksiniz.

Kimyasalla Petek Temizleme Zararlı mı?

Kimyasalla petek temizleme zararlı mı sorusunun yanıtı hayır olacaktır. Petek temizleme işlemi kimyasal petek temizleme suyu ile yapılarak petek içerisindeki tüm tortular açılmalıdır. Ancak kalitesiz bir petek temizleme suyu peteklerinizi düzgün temizlemeyecektir.

Kaliteli bir petek temizleme suyu peteklerinize zarar ermek yerine peteklerinizin ömrünü uzatacaktır. Bu yüzden güvenilir firmalar ile çalışarak kombinizin ve peteklerinizin ömrünü uzatın.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği nasıl yapılır? Petek temizliği için öncelikle radyatörlerden birisi sökülür. Bunun için banyo radyatörü daha çok tercih edilir. Temizlik için kullanılan hortumun bir ucu temizlik makinesine, bir ucu da havlupan vanasına takılır. Bir başka hortum da havlupan vanasına bağlanarak radyatörlerin içindeki suyu boşaltmak için hortumun bir ucu da klozetin içine koyulur. Bu işlem yapıldıktan sonra kimyasal içerikli su radyatörlere aktarılır ve temizlik sağlanır. Bu işlem sırasında eviniz asla kirlenmez.

İlginizi Çekebilir;

Zeytinburnu Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Zeytinburnu

Zeytinburnu Petek Temizliği, Çatalca Petek Temizliği

Zeytinburnu Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

Petek Temizliği Nedir? Petek Temizliği Sancaktepe

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button