0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Tesisat Temizliği, Petek Tesisat Temizliği Fiyatları

27 Kasım 2018
973 kez görüntülendi
Petek Tesisat Temizliği, Petek Tesisat Temizliği Fiyatları

Petek temizleme işlemi petek ve kombi bakımı için oldukça önemlidir. Ev sahipleri düzenli olarak kombi bakımı yaptırsalar da petek temizliğini çoğu zaman yaptırmamaktadırlar. Ancak petek temizliği ısının düzgün yayılması için oldukça önem arz eder. Yılda bir kere yaptıracağınız petek temizliğini makul fiyatlara yaptırarak doğal gaz faturasından tasarruf elde edebilirsiniz.

Petek Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Petek temizliğini ne zaman yaptırmalıyım petek temizliği gerekli mi diye düşünüyorsanız aşağıdaki durumları yaşıyorsanız petek temizliği yaptırmalısınız demektir.

  • Peteklerin alt kısmı ısınmıyor ise
  • Kombinin derecesini yüksek ayara getirdiğiniz halde petekleriniz ısınmıyorsa
  • En sondaki petek ısınmıyorsa ya da az ısınıyorsa
  • Kombi filtresi tıkanıyorsa
  • Petek temizliğini 2 yıl ve daha fazla süredir yaptırmamışsanız

Yukarıdaki durumlar ile karşılaştığınızda mutlaka kombi temizliğini yaptırmalısınız. Kombi ve petek temizliği sayesinde tüm petekleriniz iyi derecede ısınacak ve bu sayede tasarruf da sağlamış olacaksınız. Hem eviniz eskisinden daha sıcak olacak ve hem de doğalgaz faturanız eskisinden daha düşük gelecektir.

Petek Temizleme

Petek temizliği yapılırken sadece 1 petek sökülerek diğer petekleri sökmeden temizleme yapılmaktadır. Bu sayede evin hiçbir noktası kirlenmemektedir. Petek temizleme işlemini petek temizleme ilacı ve petek temizleme makinesi ile yaptırmalısınız.

Petek temizleme ilacı petekler içerisindeki kiri pası ve kireçleri sökecek petekler için özel üretilmiş bir temizleme aracı olmalıdır. Peteklere hiçbir zarar vermezken petekler içindeki tüm pislikleri arıtara daha sağlıklı bir şekle gelmelidir.

Neden Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

Petek temizliği neden yapılmalıdır? Petek temizliği sayesinde yakıtınızdan yüzde 30 tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu her 100 TL ödemelerinizde 30 Tl fazla ödüyorsunuz demektir. Bunun için yıllık ya da 2 yılda bir petek temizliği yaptırarak yakıt tasarrufu sağlamış olursunuz.

Aynı zamanda petek temizliği yapıldıktan sonra petekleriniz daha çok ısınacaktır. Bu sayede evim neden ısınmıyor diye düşünmeye son verin ve bir an önce petek temizliğinizi yaptırın. Petek temizliği sonrasında peteklerinizin daha iyi ısındığını göreceksiniz.

Kombiniz fazla arıza yapıyorsa peteklerdeki kir ve paslardan dolayı olabilir. Bu yüzden kombinizin sağlığı için de düzenli olarak petek temizliği yaptırmalısınız.

İlginizi Çekebilir;

Petek Temizliği Malzemeleri, Petek Temizliği Merkezi Sistem

Petek Temizliği Sarıyer, Petek Temizliği Silivri

Petek Temizliği Ne Kadar Sürer? Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Petek Temizliği Nasıl Yapılır Evde? Petek Temizliği Ne İşe Yarar?

Sakarya Su Kaçağı Fiyatları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button