0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Toz Temizliği, Petek Ustu Temizleme

13 Kasım 2018
2 kez görüntülendi
Petek Toz Temizliği, Petek Ustu Temizleme

Petek toz temizliği aslında çok önemli olsa da uzun süreler boyunca bu temizliği yaptırmıyoruz. Elektrikli süpürge ile peteklerin üstündeki tozları çektiriyoruz ancak bu çok yüzeysel bir temizliktir. Görünüşte bir toz yığını olmasa bile aslında peteklerinizin içinde gizlenmiş birçok toz yığını bulunmaktadır. Bu tozların temizliğini yaptırarak hem daha sağlıklı bir yaşam ortamı ortaya çıkar hem de yakıt tasarrufu sağlamış olabilirsiniz.

Petek Toz Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Petek dış temizliği insan sağlığı açısından çok önemli bir konudur. Evlerinizin hijyenik bir ortam olmasını istiyorsanız bu temizliği mutlaka yaptırmalısınız. Buhar makinesi ile yapılan petek tozu temizleme işlemi sonucunda çıkan kirlere oldukça şaşıracaksınız. Göz ile görmediğiniz toz yığınları buharlı temizleme sonucunda ortaya çıkacak ve daha hijyenik bir eve kavuşacaksınız.

Petek Tozu Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek tozu temizliği için peteklerin sökülmesine gerek yoktur. Sadece petek üstü çıkarılır. Peteklerin üstü nasıl çıkar? Bunu bu işin uzmanları oldukça kolay yaptıkları gibi işlem sonunda da eskisi gibi yerine takarlar.

Kalorifer petek kapağı söküldükten sonra petek içindeki pisliklerin çıkması için peteğe uygun yapışan bir bez takılır. Evin içerisi kirlenmemesi için bu bez takılır ve tozlar eve saçılmaz.

Daha sonra buharlı temizleme aracı ile yüksek basınçlı kuru buhar verilerek petek içerisindeki tüm tozların arıtılması yapılır. İşlem sonucunda peteğin altındaki bez çıkarılarak çöpe atılır ve işlem tamamlanmıştır.

Petek Üstü Temizleme

Petek üstü temizleme her yıl düzenli olarak yapılması önerilir. Çünkü yıl boyu petek içerisinde biriken tozlar kış aylarında ısının etkisi ile dışarı çıkar ve tozlu havayı solumak zorunda kalırsınız. Tozlu havayı solumamak için ve yakıttan tasarruf etmek için bu temizliği yaptırmanız tavsiye edilir.

Peteklerin içerisinde biriken tozlar ısının yayılmasını engellediği için ısı kaybı yaşanabilir. Bu yüzden ısı kaybı ve israfı önlemek adına her yıl düzenli olarak bu temizliği yaptırmalısınız. Oldukça uygun fiyata bu temizliği yaptırmanız mümkündür. Sağlığınız başta olmak üzere cebiniz için de bir iyilik yapın ve bu yüksek basınçlı buhar makinesi ile petek tozlarını temizletin.

İlginizi Çekebilir;

Petek Ve Tesisat Temizliği, Petek Yıkama Ve Temizliği

Kalorifer Temizliği Uygun Fiyatlı

Petek Üstü Temizleme, Petek Izgara Temizleme

Robotla Tıkanıklık Açma

Sakarya Su Kaçağı Fiyatları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button