0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Ve Tesisat Temizliği, Petek Yıkama Ve Temizliği

16 Kasım 2018
1 kez görüntülendi
Petek Ve Tesisat Temizliği, Petek Yıkama Ve Temizliği

Petek temizleme makinası ile peteklerin içerisinde bulunan kir, toz, kireç ve çamurlaşma gibi pislikler arıtılarak peteklerin daha verimli çalışması sağlanır. İki yılda bir ya da yılda bir yapacağınız petek temizleme işlemini makinasız petek temizleme yapmanız tavsiye edilmez. Makine ve petek temizleme kimyasal ilacı ile petek temizliği yapılarak daha etkili bir çözüm üretmiş olursunuz.

Petek Yıkama Ve Temizliği

Evde petek temizleme işlemi sırasında evin hiçbir bölgesine zarar verilmemektedir. Genellikle banyodaki petek sökülerek diğer petekleri sökmeden temizleme işlemi yapılır ve banyodan kirli su klozete akıtılır. Bu sayede evin hiçbir bölgesine zarar gelmez. Petekler içerisine banyodan verilecek kimyasal ilaç ile tüm kalorifer petekleri arasında sirkülasyon sağlanarak tüm kirecin ve kirin arınması sağlanır.

Evde Kalorifer Peteği Tozu Nasıl Temizlenir?

Evde kalorifer peteği tozu nasıl temizlenir? Evde hanımlarımız petek üzerindeki tozları elektrikli süpürge yardımı ile çektirirler ve ardında nemli bir bez ile silmeyi tercih ederler. Ancak bu çok yüzeysel bir temizliktir. Kalorifer peteğinin iç taraflarında toz yumakları birikmiştir ve kış aylarının gelmesi ile buharın etkisi ile o tozlar yukarı çıkacaktır. Isınan kalorifer peteğinden çıkan tozlar da odaya yayılacaktır. Bu yüzden sağlıklı bir yaşam için işin uzmanlarına bu temizliği yaptırmalısınız.

Petek Üstü Temizliği

Petek üstü temizliği için peteklerin sökülmesine hiç gerek yoktur. Peteklerin altına peteklere yapışacak şekilde sıkı lastikli bir bez geçirilir. Daha sonra petek üzerindeki kapak açılır. Peteklerin üzerinden yüksek basıncı buhar makinesi ile buhar verilir. Buhar ve yüksek basıncın etkisi ile kalorifer peteğinin içerisindeki tüm kir ve toz kaloriferin altına koyduğumuz beze çıkacaktır. İşlem tamamlandığında ise peteğin altındaki bez içerine tüm pislikler dolduğunda bezle birlikte çöpe atılır.

Petek temizliği sayesinde yakıttan da tasarruf sağlayacaksınız. Ayrıca evde biriken tozlardan da kurtulduğunuz için daha sağlıklı bir ortam oluşacaktır. Hem ailenizin sağlıklı olması hem de aile bütçesine katkı için yakıt israfını önleyerek peteklerinizin temizliğini yılda 1 kez yaptırmanız tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir;

Petek Toz Temizliği, Petek Ustu Temizleme

Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılır? Petek Temizliği Kaç Yılda Yapılır?

Kalorifer Temizliği Uygun Fiyatlı

Petek Temizleme

Tıkanıklık Açma İstanbul

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button