0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pimaş Boru Tıkanıklık Açma

27 Eylül 2018
949 kez görüntülendi
Pimaş Boru Tıkanıklık Açma

Tüm boru çeşitleri içerisinde en fazla tıkanma özelliğine sahip olan ve bu nedenle de en çok dikkat edilmesi gereken borulardan bir tanesi olarak görülebilecek Pimaş boru, birçok kişinin zor anlar yaşamasına neden olur. Özellikle de çatallı şekillerde olanları çok daha fazla miktarda tıkanma problemi yaratır. Pimaş boru tıkanıklık açma işlemi ise sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Özellikle de Pimaş boruların bir miktar derin bir yapıya sahip olması nedeniyle bu boruların direkt olarak temizlenmesi çok zordur. Bu nedenle bazı zamanlarda uzman bir ekip tarafından destek alınması gerekebilir. Pimaş borular özellikle de mutfaklarda çok fazla tıkanık yaratabilen bir boru çeşididir. Ancak buna rağmen PVC kaplama olması nedeniyle en fazla tercih edilen boru çeşitlerinden bir tanesi olarak kabul edilir. Pimaş boru tıkanıklık açma işlemi dikkatli yapılması gereken işlerdir.

Pimaş boru tıkanıklığı neyden kaynaklanır ?

Pimaş borular yalnızca mutfak için değil aynı zamanda; tuvalet ve banyo gibi yerlerde de kullanılabilen özel yapılı ürünlerdir. Bu ürünler PVC kaplama olduğu için çok uzun bir süre dayanıklılık gösterir ve diğer borular gibi çatlama ve yarılma gibi problemler ortaya çıkarması ancak buna rağmen pimaş boru türleri daha fazla tıkanıklık yarattığını da söylemek mümkündür. Pimaş boru tıkanıklık açma işlemi için ise yine bir o kadar efor sarf etmek gerekmektedir. Pimaş borular mutfaklarda pirinç ve benzeri ürünlerin doluşması ile birlikte tıkanıklık yaratabilir. Banyoda ise daha çok kıl veya sabun artıklarının birikmesi sonucu tıkanıklık oluşabilmektedir. Pimaş boru tıkanıklığı açma işlemi için herhangi bir demir veya kesici çubuk kullanmayın. Aksi takdirde borunun yırtılması veya zarar görmesi gibi problemler ortaya çıkabilir.

Pimaş boru tıkanıklığı nasıl giderilir ?

Pimaş boru, çok esnek bir yapıya sahip olması nedeniyle hafif bir dalgalanma hareketiyle içerisindeki kirleri dışarıya atabilir. Pimaş borular sökülebilir yapıda olduğu için bu tarz ürünleri çıkardıktan sonra içlerini temizlemeniz yeterli olacaktır. Ancak özellikle de lavaboya takılı olan üst kısımları çok ayrı bir özenle temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde Pimaş boru tıkanıklık açma işlemini defalarca tekrar denemek zorunda kalabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button