0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Radyatör Petek Temizliği Nasıl Yapılır, Sancaktepe Petek Temizliği

14 Kasım 2018
1 kez görüntülendi
Radyatör Petek Temizliği Nasıl Yapılır, Sancaktepe Petek Temizliği

Petek temizliği nasıl yapılmalı konusunda insanlar pek çok farklı duyum alıyor ancak en kaliteli yöntem uzmanların kimyasal kullanarak sağlamış oldukları temizliktir. Bunun için de asit yerine baz ağırlıklı kimyasallar tercih edilmelidir. Çünkü kireç ile asit bir araya geldiğinde ağır bir tepkime ortaya çıkıyor. Petek ömrü için bu tepkime uygun olmuyor. Kalorifer petek temizliği radyatör temizliği solüsyonu baz ağırlıklı oluyor ve kireçleri direkt olarak sistemden uzaklaştırıyor.

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır?

Radyatör temizliği yapmak için tesisatın belirli bir bölümünden parça çıkarılmalı, makine o parçaya bağlanmalıdır. Özellikle kombi altı ya da havlupan girişi bunun için en uygun bölüm oluyor. Daha sonra su ve kimyasal karşımı borudan içeri gönderiliyor. Borulardan geçen karışım bir anda peteğin geniş bölümüne gelerek buradaki kireçleri havaya kaldırıyor ve dışarı atılmasını sağlıyor. Makinesiz petek temizleme işlemi genellikle tercih edilmiyor. Çünkü eşanjör içerisindeki kireçleri makine olmadan temizlemek ne yazık ki mümkün olmuyor. Tüm su temiz olarak akmadan temizleme işlemi bitmiyor.

Temizlik Neden Yapılmalıdır?

Petek temizliği oldukça önemlidir. Özellikle de peteklerin tıkanması ne yazık ki evin tam olarak ısınmamasına neden olmaktadır. O nedenle petekleri sökmeden temizleme işlemlerinin yapılması gerekiyor. Peteklerin sökülmesi garanti kapsamını bozuyor. Petek sökmeden işlem yapabilecek olan makineler ile temizlemeyi tercih etmek önemlidir. Petek temizliği yapan kişilerin doğalgaz faturalarında belirgin bir düşüş yaşanacaktır. Bunun yanında evde tam ısınma sağlanacak, petek ömrü artacaktır.

Ne Zaman Yapılmalıdır?

Pek çok yerde peteklerin her yıl temizlenmesi gerektiği söyleniyor. Ancak petekleri 2 yılda 1 kere, kombiyi her yıl temizletmek yeterli oluyor. Petek temizleme makinesi sayesinde temizleme işlemi de kısa sürüyor. Aşağıdaki durumlarda petek temizleme ekibi çağrılmalıdır:

  • Petekler yeteri kadar ısınmıyorsa,
  • Her ay yüksek doğalgaz faturası geldiği halde ev hala soğuksa,
  • Peteklerin bazıları ısınırken bazıları soğuk kalıyorsa,
  • Kombinin sürekli arızası çıkıyor, bu arızalar da tıkanıklıklardan kaynaklanıyorsa hemen bir petek temizliği ekibi çağırmalı, makine ve kimyasallar ile petek temizliği yaptırmalısınız.

İlginizi Çekebilir;

Sancaktepe Su Kaçağı Tespiti

Radyatör Petek Temizliği, Radyatör Petek Temizliği İstanbul

Petek Temizliği Nedir? Petek Temizliği Sancaktepe

Radyatör Su Kaçağı Önleyici

Petek Temizliği Yapan Firmalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button