0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Robotla Tıkanıklık Açma

30 Eylül 2018
196 kez görüntülendi
Robotla Tıkanıklık Açma

Boru tıkanıklığı ile ilgili problemleri yalnızca tek bir şekilde çözmek mümkün değildir. Bu sorunları çözebilmenin en kolay yollarından bir tanesi de robotla tıkanıklık açma yöntemidir. Bazı gider borularında oluşan bez ve saç gibi yapılar o kadar inatçıdır ki  her ne kadar su kullanırsanız kullanın, asla gitmez. Bunların ana lağım sistemine gönderilmesi ve bu sayede gider borusunun açılabilmesi için yapmanız gereken ilk aşama buralardaki tıkanıklığın tam olarak nereden kaynaklandığını bulmak olmalıdır. Eğer su yardımıyla bunların gitmesini sağlayamıyorsanız, robotla tıkanıklık açma yöntemini kullanmanız gerekiyor. Bunun için de ilk olarak robotla tıkanıklık tespiti yapmanız ve bu tıkanıklığı tam olarak hangi noktadan kaynaklı olduğunu ortaya çıkarmanız şarttır.

Robotla mutfak borusu tıkanıklık açma

Mutfak borusunda hiç beklemediğiniz bir anda ortaya çıkabilecek tıkanıklık ile mücadele etmek istiyorsanız, öncelikli olarak tıkanıklığa neden olan faktörün ne olduğunu çok önemli bir şekilde ortaya çıkarmanız gerekiyor. Eğer pirinç veya buna benzer sebze parçaları nedeniyle tıkanıklık oluşmuş da bu tarz tanıklıklar, su yardımıyla veya pimaş borusunu temizleyerek gidermeye çalışılır. Ancak sorun yalnız bunlarla değil, robotla çözülebiliyorsa, o halde profesyonel bir destek almanız gerekmektedir. Uzman ekipler mutfak borusunda yer alan tıkanıklığı gidermek için robotla tıkanıklık açma yöntemini kullanırlar. Robotun ucuna yerleştirilecek olan farklı aparatlar ile birlikte her tıkanıklığa göre farklı bir çözüm getirilmektedir.

Robotla tıkanıklık açmak için ne tür aparatlar kullanılır ?

Eğer mutfak, banyo veya evin herhangi bir noktasındaki gider borusunda toplanan kir; saç veya  bez gibi materyallerden oluşuyorsa onları temizleyebilmek için vakumlu bir çekme aracına ihtiyaç vardır. Robotla tıkanıklık açma yönteminin bu türünde bakımlı bir şekilde tüm saç ve bezler vakumlu bir robotla içeriye doğru çekilir. Böylece borunun içerisi tertemiz bir hale getirilmiş olur. Ayrıca bu tıkanıklığı açtıktan sonra da belli bir süre kimyasal kullanmanız boru tıkanıklığı engelleyici etkenler oluşturacaktır. Robotla tıkanıklık açma işlemini tamamlayabilmek için mutlaka boru içerisinde hiçbir kir kalmadığına emin olmanız ve profesyonel bir ekiple çalışmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?