0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sakarya Kırmadan Su Kaçağı Bulma– Tespit, Tamir

04 Mart 2019
725 kez görüntülendi
Sakarya Kırmadan Su Kaçağı Bulma– Tespit, Tamir

Su kaçakları nedeni ile her geçen gün artan su faturanıza ne kadar süre daha dayanabilirsiniz? Sadece su faturalarındaki şişkinlik değil, duvar ve parkelerdeki şişkinlikler de giderek artacak. Bu da maddi anlamda sorun yaşamanıza neden olacak. Dolayısıyla su kaçakları ile mücadele etmek çok önemli bir konudur. Bunu kendi başınıza halledemezsiniz. Bu nedenle öncelikle Damla su tesisat firmasından hizmet almanız gerekiyor. Sakarya kırmadan su kaçağı bulma- tespit, tamir işlemlerini hem hızlı bir şekilde yapıyorlar hem de oldukça uygun fiyatlara hizmet veriyorlar. Dolayısıyla tek bir telefon ile su kaçağından kurtulacağınızdan emin olabiliyorsunuz.

Su Kaçağı Neden Olur?

Su kaçaklarında birçok neden olabilir. Tek bir neden etki edebilirken birden fazla nedenden ötürü de su kaçakları meydana gelebilir. Öncelikle su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız bunun temel nedeni eskimiş olan su tesisatı olabilir. Eskimiş olan su tesisatlarında borular hemen hasar görme meyilindedir.

Eğer ki su tesisatı içerisinde sürekli olarak yabancı maddeler dolanıyorsa burada su kaçakları meydana gelebilir. Su kaçağı oluşması için borunun delinmesi ya da çatlaması gerekiyor. Bu iki işlem sonucunda su borudan dışarı doğru taşmaya başlıyor. Dolayısıyla su borularında yabancı cisimler bulunmamalıdır.

Su borularına çok fazla baskı yapmamak gerekiyor. Çok baskı boruların patlamasına neden olabiliyor. O nedenle borular zemine çok yakın bir şekilde yerleştirilmemelidir. Bunun yanında boruların bakımlarının her yıl 1 kere yapılması çok önemlidir. Aksi halde boruların eskimesi çok daha kısa sürecektir.

Su Kaçağında Tespit Nasıl Yapılır?

Sürekli olarak su faturanız yüksek geliyorsa yapmanız gereken Damla su tesisat firmasını çağırmak olacaktır. Bu firma su kaçağını bulmak için kırma işlemlerini yapmak durumunda kalmıyor. Yani ekstra bir masraf çıkmadığını net şekilde görebiliyorsunuz. Kırma işlemleri olmadan sadece kameralar yardımı ile kolay yoldan sistemi tanıyabiliyor. Tanınan sistemde su kaçağının tam olarak nerede oluştuğunu da görebiliyorsunuz. Su kaçak tespiti yapılacaksa boruların içine bir kamera gönderiliyor. Tüm sistem bu kamera sayesinde taranıyor. Sonra da çatlak olan yerler tespit ediliyor.

Su Kaçağı Tamiri

Eğer ki su kaçağı bulunuyorsa tamiri çok kolay olacaktır. Belirli bir kimyasal madde var. Bu madde su ile bir araya geldiği zaman donuyor. Çatlakların içine yerleşen bu madde anlık olarak donduğu için sorun yaşanmıyor. Sakarya kırmadan su kaçağı bulma- tespit, tamir işlemleri için mutlaka Damla su tesisat firmasından yararlanmalısınız. Tek gün içerisinde ekip evinize geliyor, su kaçağını buluyor ve tamirini yapıyor. Su kaçaklarından korunabilmek için yapmanız gereken en önemli şey ise boruların bakımlarını ihmal etmemektir. Hele ki eski bir apartmanda oturuyorsanız su borularının çok uzun yıllardan sonra bozulduğunu unutmamanız, maddi anlamda kötüye gitmemeniz adına çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir;

Su Kaçağı Bulunan Tesisatlara Müdahale

Su Kaçağı Firması

Su Kaçağında Kesin Çözüm

Okullarda ve İşyerlerinde Su Kaçağı Problemi

Kanal Tıkanıklık Açma Makinası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button