0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Şile Su Kaçağı Tespiti

25 Kasım 2017
4 kez görüntülendi
Şile Su Kaçağı Tespiti

Her an ortaya çıkabilecek problemlerin başında su kaçağı sorunu gelmektedir. Oldukça zor bir problem olarak bilinen su kaçağı, gelişen ve yenilenen teknoloji sayesinde kolay bir şekilde çözülmektedir. Şile Su Kaçağı Tespiti – 79 TL şirketi bu konuda gelişmiş bir teknolojiye sahiptir. Dünya standartlarında kaliteli bir hizmet veren firma, yurtdışından ithal ettiği özel aletleri kullanarak, su kaçağının olduğu bölgeyi bulabilmektedir. Artık eski dönemlerde kalan yöntemleri terk eden şirket, bu yönü ile müşterilerinden tam not almaktadır.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı tespitinde birden fazla yöntem tercih edilmektedir. Bu yöntemlerden en iyisi ve en verimlisi dinleme cihazı ile yapılan arıza tespitidir. Yurtdışından ithal edilen bu cihaz, dinleyerek arıza tespiti yapmaktadır. Aletin çalışma şekli oldukça basittir. 3 parçadan oluşan cihazın yanılma payı söz konusu değildir. Çünkü aletin bir ekranı, dinleme yapan bir aparatı ve bir adet de kulaklığı vardır. Bu cihaz, görevli personel tarafından kullanılmaktadır. Dinleme yaparak, su sesinin değiştiği yeri bulan uzman görevli, su kaçağının olduğu yeri de böylelikle tespit etmektedir. Çünkü hassas kulaklıklar, en ufak bir ses değişimine bile duyarlıdır. Ayrıca cihazın ekranı da uyarı vererek, sorunun olduğu yeri göstermektedir. Şile Su Kaçağı Tespiti – 79 TL ile takip edilen bir diğer yöntem ise termal kamera sistemidir. Termal kamera, duvar içerisine yer alan boruları ekrandan göstermektedir. Bundan dolayı da kırma ya da dökme işlemine gerek kalmadan sorunun olduğu bölge tespit edilebilmektedir. Ancak bu yöntemi kullanmak, sıcak su boruları için daha mantıklı olacaktır. Kirli su atıkları için ise kameralı sistem tercih edilmektedir. Su tesisatına sokulan küçük bir kamera, borunun neresinde sızma olduğunu, hemen bilgisayar ekranına yansıtmaktadır.

Tüm bu yöntemlerin ardından ise arızanın olduğu yere müdahale etme aşaması gelmektedir. Burada önemli olan ve en çok korkulan bölüm olarak bilinen arıza tespiti işlemi, kırılma ve dökülme olmadan halledilmiştir. Kaçağın olduğu bölgeye ise oldukça küçük bir müdahale yapılmakta ve sorun tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Şile Su Kaçağı Tespiti böylelikle başarılı bir şekilde sona ermiş olmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Üsküdar Petek Temizliği, Şile Petek Temizliği

Şile Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Binalarda Su Kaçağı Problemi

Zeytinburnu Su Kaçağı Tespiti

Sultangazi Su Kaçağı Tespiti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button