0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçağı Ararken Kırma Sorunu Yaşanmıyor

04 Aralık 2017
689 kez görüntülendi
Su Kaçağı Ararken Kırma Sorunu Yaşanmıyor

Genel olarak su faturaları belirli bir düzeyde gelmelidir. Yani yaz aylarında biraz daha yüksek gelmesi normaldir ama belirli bir standardı vardır. Eğer ki her zaman ortalama 50 TL gelen bir fatura 100 TL gelmeye başlıyorsa burada su kaçağı olma riski vardır. Aynı zamanda ev içerisinde rutubet durumları da oluşabilir. Eğer ki tavandan bir akma oluşuyorsa ya da komşunuz akma olduğu konusunda sizlere şikayette bulunuyorsa o zaman su kaçağı ile karşı karşıya kalmışsınız demektir. Bu gibi durumlarda ise işini en iyi şekilde yapan, aynı zamanda kırma işlemleri yapmadan sizlere yardımcı olabilecek kişilerden hizmet almak da çok önemlidir. Bu şekilde maddi açıdan da minimum bir harcama yapmış olacaksınız. Kırmadan hizmet almak her zaman zamandan da tasarruf sağlar.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Öncelikle su kaçağının olup olmadığını anlamak için bir uzmandan yardım almalısınız. Bu uzmanın tüm tesisatı kırmasına gerek kalmayacaktır. Tesisatın herhangi bir bölümünden sisteme bir kamera göndermesi yeterli oluyor. Bu kamera oldukça küçük bir boyuta sahiptir. Küçük bir boyutu olduğu için de anlık olarak tüm tesisat içerisinde dolaşabilir. Makineler ile de nerede ne hasar olduğu tespit edilir. Su kaçak tespiti sonrasında ise nasıl bir tamir aşamasına geçileceği tartışılır ve ev sahibine de bu konuda bilgi verilir. Bu şekilde tadilata başlanıp başlanmayacağına karar verilecektir.

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Eğer ki su kaçağından yakınıyorsanız ve bu konuda yardım almak istiyorsanız tesisat konusunda eğitim almış olan ustalara başvurmak çok daha mantıklı olacaktır. Kimse evindeki ya da işyerindeki fayansların ya da parkelerin sökülmesini istemez. O nedenle de çok dikkatli olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer ki tamir yaptırmak istiyorsanız enjeksiyon sıvısından hizmet almalısınız. Bu sıvı borunun içerisinde oluşan çatlakların içerisine dolacaktır ve orada donacaktır. Bu sayede de hasarlı olan bölümler onarılacaktır. Üstelik bunun yapımı aşamasında hiçbir şekilde problem yaşanmaz ve kırma olayı da karşınıza çıkmaz. O nedenle de sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button