0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçağı Artık Korkulacak Bir Durum Değil

05 Aralık 2017
1 kez görüntülendi
Su Kaçağı Artık Korkulacak Bir Durum Değil

Genel olarak su kaçakları ile mücadele etmek insanları psikolojik olarak yorabiliyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri de kırma ve dökme işlemlerinin yapılıyor olmasıdır. Ama kırma olmadan da su kaçağı tamiri yapılabiliyor. Su kaçaklarında sorun yaşamak istemiyorsanız bu konuda hizmet veren uzmanlardan yardım almak çok önemlidir. Ancak bu uzmanlar sayesinde fayans ve parke bütünlüğünüzü bozmadan hizmet alabilirsiniz. Tabi ki de bu durum sizlere maddi açıdan büyük bir avantaj sağlar. Üstelik su kaçağı problemlerinden kurtulmanız da bir hayli kısa sürede olur. Eğer ki sürekli artan bir su faturası karşınıza çıkıyorsa o zaman su kaçağının olduğunu düşünmelisiniz. Bir de rutubet durumu oluşuyorsa, damlama durumu meydana geliyorsa yine burada su kaçağının olacağı net bir durumdur. Hemen bir uzmandan yardım almanız gerekecektir.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı olup olmadığını nasıl anlarsınız? Öncelikle bu uzman denetiminde yapılması gereken bir işlemdir. Çünkü su tesisatı boruları yerin içerisindedir ve görünmezler. O nedenle de ilk olarak işini iyi yapan ve bu konuda eğitimi olan kişilerden yardım alarak sistemi inceletebilirsiniz. İlk önce yapılması gereken şey tesisat içerisine minimal bir kamera göndermek olacaktır. Bu kamera sayesinde tüm tesisatı inceleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda çatlaklar ya da tıkanıklıklar da bu kamera sistemi ile tespit edilebiliyor. Su kaçak tespiti sonrasında ise hemen nasıl bir yöntem uygulanacağı ve bu sorunun ortadan kaldırılacağı konusunda inceleme yapılmalıdır.

Su Kaçağında Tamir Süreci

Tamir etme durumu çok daha kolaydır. nerede çatlak olduğu biliniyorsa oraya bir enjeksiyon uygulanacaktır. Bu enjeksiyon sayesinde de çatlakların içerisi doldurulacaktır. Bu dolum sonrasında bir daha hiçbir şekilde kaçırma durumu olmayacaktır. Öncelikle boruları genel olarak temiz tutmak ve bakımlarını yaptırmak bir hayli önemlidir. Çünkü burada yüksek bir basınç boruların kalitesini düşürür. Bu da belirli bir süreden sonra çatlakların oluşmasına neden olur. Bu nedenle de yıllık ya da iki yılda bir kere bakım yaptırarak boruların daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Evde Su Kaçağı Müdahale

Okullarda ve İşyerlerinde Su Kaçağı Problemi

Su Kaçağı Artık Problem Değil

Maltepe Su Kaçağı Tespiti Artık Hiç Zor Değil!

Ağva Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button