0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçağında Yapılması Gereken Önemli İşlemler

12 Aralık 2017
1 kez görüntülendi
Su Kaçağında Yapılması Gereken Önemli İşlemler

Genel olarak su kaçak tespiti yapmak eskiden çok zor bir konu olarak karşınıza çıkıyordu. Çünkü ustanın suyun nereden sızdığını anlaması zor oluyordu. Her yeri kırmak durumunda kalan ustalar da vardı. Bu da çok daha yüksek meblağlarda ödeme yapmanıza neden oluyordu. Ama günümüzde kameralı sistemler kullanılıyor. Küçük bir kamera ile hemen boru içerisindeki hasar tespitini yapmak çok kolay oluyor. Üstelik fayanslarınız da parkeleriniz de hiçbir şekilde zarar görmüyor. Ama bu konuda başarılı olan bir usta bulmak ve ondan yardım istemek de bu konuda çok önemli olacaktır.

Su Kaçağı Belirtileri

İlk olarak bir kişi evinde ya da iş yerinde su kaçağının olup olmadığını nasıl anlar diye merak ediyor olabilirsiniz. Tabi ki de bunun belirtileri vardır. Her zaman bir ve daha fazla belirti meydana gelecektir. O nedenle de su kaçaklarında ne gibi durumların karşınıza çıktığı ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız:

  • Genel olarak su kaçağının en belirgin özelliği direkt olarak su faturasına yansımasıdır. Yani standart düzeyin üzerinde su faturası geliyorsa o zaman baktırılması gereken bir tesisat var demektir.
  • Bunun yanında yerde ya da tavanda su damlaması durumu oluşabilir. Duvar içerisinde su biriktiği anlamına gelmektedir.
  • Bir de duvar kenarlarında rutubet durumu oluşabiliyor. Bu rutubet durumunda da yine su kaçağı olması söz konusu olabiliyor.

Kaçak Nasıl Tamir Edilir?

İlk olarak kaçak nasıl tamir edilir diye sorulduğunda bunun enjeksiyon yöntemi ile tamir edildiğini net şekilde görebiliyorsunuz. Öncelikle enjeksiyon yöntemine odaklanmak gerekiyor. Bu ağır bir kimyasaldır. Eğer ki boru içerisinde bir çatlak var ise o çatlağın içerisi bu kimyasal ile doldurulur. Daha sonra da dondurulma işlemleri yapılır. Sonuç olarak burada boruların tamiri tamamlanmış olur. Tabi ki de daha sonra borudaki kimyasal temizlenecektir. Bu sayede sağlıklı bir şekilde boru içerisindeki suyu kullanabiliyorsunuz. Su kaçağı problemlerinde her zaman zamanında müdahale edilmesi gerek. Aksi halde sorun çok daha büyük bir duruma gelebilir ve bu da büyük sorunlar yaratabilir.

İlginizi Çekebilir;

Su Kaçağı Firması

Su Kaçağında En Basit Çözüm

Su Kaçağında Kesin Çözüm

Sakarya Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Problemlerinde Teknoloji Etkisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button