0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçağınız Kâbusunuz Olmasın!

26 Şubat 2018
2 kez görüntülendi
Su Kaçağınız Kâbusunuz Olmasın!

Su kaçağı; hemen hemen hepimizin evlerimizde yaşadığımız sorunlardan biridir. Küçük bir sıkıntı olarak görünse de müdahale edilmediği takdirde büyür ve önüne geçilemez duruma gelir. Gider hatlarından geçen pis ve temiz su boruları bazı nedenlerle aşınmış veya yıpranmış olabilir. Bu yıpranma sonucu su kaçağı ilk başlarda küçük damlalar halinde görülür. Daha sonra ise gözle görülür bir şekilde rahatsızlık verici duruma gelir.

Su Kaçağının Nedeni Nedir?

Yıpranmış borular,

Binanın yapımı sırasında usta hataları,

Binaların su tesisatının eskimiş olması,

Tesisatta kalitesiz malzeme kullanımı

gibi sebepler su kaçaklarına neden olabilir.

Su Kaçağı Nasıl Önlenir?

Su kaçağını önlemenizin tek yolu ufak damlamaları bile göz ardı etmeden tesisatınızı kontrol ettirmenizdir. Özellikle işinde uzman ustaları tercih etmenizde kesinlikle fayda vardır. Eğer damlamaları dikkate almazsanız sızıntı büyür ve genellikle sızıntı alt komşunuzun tavanından çıkmaya başlar.

Genelde su kaçakları banyo su kaçağı olarak karşımıza çıkar. Banyo duvarınızdaki kabarma, fayanslarınızın arasından sızan sular sizin anlayabileceğiniz belirtilerdir. Uzmanlar ise şimdinin teknolojisini kullanarak su kaçaklarının tespiti için özel üretilen cihazları kullanırlar. Eskiden bütün duvarları kırarak yapılan bu tespit; şimdi birkaç dakika içerisinde yapılabilmektedir.

Sizin su kaçağı olup olmadığını anlayabilmenizin bir diğer yolu ise evdeki bütün bataryaları kapatıp sayacın hala dönüp dönmediğini kontrol etmektir. Eğer sayaç hala dönmeye devam ediyorsa emin olun; evinizde bir yerlerde kaçak vardır. Bu genelde vatandaşların sık kullandığı bir yöntemdir.

Su Kaçakları Nasıl Onarılır?

Örneğin; tuvaletinizde pis bir koku hissediyorsunuz ve fayansların aralarında da su görüyorsunuz. Bu da sürekli tekrar ediyor. Anlıyorsunuz ki tuvaletinizde pis su kaçağı bulunuyor. Artık tek yapmanız gereken işinde uzman tesisatçıları çağırarak baktırmaktır. Uzman tesisatçılar ellerindeki nokta atışı yapan makineleriyle kaçağı anında tespit ederler. Ve bütün duvarı kırmaya gerek duymadan yalnızca kaçağın olduğu yeri kırarak boruyu değiştirirler. Eğer bu sık tekrarlanan bir durumsa bazen tüm tesisatı değiştirmeye gerek olabilir. Bu durumda uzmanlar kaçağın bulunduğu tüm pis su borularını değiştirerek sizi bu dertten kurtarırlar. Yapılabilecek bir diğer işlem ise kaçağın olduğu deliklerin tıkanmasıdır. Bu da sık kullanılan, masrafsız bir yöntemdir.

Bazı firmalar ise daha farklı yöntemler uygulayabilir. Örneğin deliğin tıkanmasını sağlayan mineral kristal solüsyonu yöntemi bunlardan biridir. Cihazlarla tespit edilen sızıntı yerlerine bu solüsyonu uyguluyorlar. Deliğin kapanması için 24 saat beklemeniz gerekiyor. 24 saatten sonra sistemi tekrar kullanabiliyorsunuz.

Siz siz olun; su kaçağını ihmal etmeyin. Küçücük kaçaklar büyüyerek boruların patlamasına bile sebep olabilir. Daha büyük sıkıntılar oluşturmasını istemiyorsanız en ufak bir şüpheniz olduğunda uzmanları çağırıp baktırın. İşinde uzman kişiler mutlaka size yardımcı olacaklardır.

İlginizi Çekebilir;

Su Kaçağı Size Dert Olmasın!

Su Kaçağı Mağduriyetiniz Olmasın!

Tıkanıklık Açma Kimyasalı

Su Kaçağı Bulma Firması Kocaeli

Robotla Tıkanıklık Açma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button