0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçak Cihazı Bulma

28 Aralık 2018
3 kez görüntülendi
Su Kaçak Cihazı Bulma

Günümüzde su kaçaklarını bulmak ve müdahale etmek artık daha kolay. Su kaçak cihazlarıyla anında su kaçağının bulunduğu bölge tespit edilebiliyor. Su kaçak bulma cihazları tesisatçılarda ve firmalarda bulunmaktadır. Ama eğer kendinize ait bir su kaçak bulma cihazı istiyorsanız kaliteli ve adı duyulmuş bir cihaz tercih etmenizi tavsiye deriz. Hangi su kaçak cihazı bulma aletini almalıyım diye düşünüyor iseniz. Su kaçağının olduğu noktaya ve duruma bağlı olarak alınması gereken cihazda değişmektedir. İllaki alacağınız su kaçak cihazı bulma aletinin fiyatının pahalı mı olması gereklidir diye düşünüyorsunuz ? Aslında ne kadar pahalı veya ucuz olmasının önünde bu aleti kullanacak kişinin tecrübesi ve uzmanlığıyla ardından satın alınmak istenilen makinenin kalitesiyle doğru orantılı değişmektedir. Diğer taraftan su kaçağı bulunan bölgenin zorluğu ve çıkacak işin ağırlığına göre de kullanılacak cihazlar değişecektir. Su kaçağı cihazı satın almak istiyorsanız almadan önce yine eve bir usta çağırıp hangi bölgede olduğunu ve hangi cihazın kullanılması gerektiğine dair bilgi edinip ona göre araştırma yapmalısınız.

Su Kaçağı Bulma Cihazı Nedir ?

Su kaçağını bulmak için en çok başvurulan yöntem haline gelmiş bu cihazlar kolaylıkla arıza olan yeri tespit edip tamiratını yapmayı sağlıyor. Kullanılan cihazlar ile birlikte su kaçağının olduğu bilge dinleniyor ve ardından onarım işlemlerine başlanıyor. Su kaçağını bulmak için kullanılan birçok cihaz mevcut. Bunlar : akustik dinleme cihazları , nem ölçerler , termal kameralar olarak sayabiliriz. Her bir cihaz seçeneğiyle rahatlıkla su kaçağı bulunan bölge tespit edilir. Akustik dinleme cihazları : bu alanda en çok kullanılan ve tercih edilen su kaçak cihazı bulma aletlerinin başında gelir. Bir adet kulaklığı ve kulaklığa bağlı olarak çalışan adaptörü bulunmaktadır. Kulaklığında bulunan dış çevreye yalıtım sayesinde çevreyi işitmez sadece kaçak olan su sesini duyabilirsiniz. Böylelikle kolaylıkla su kaçağı bulunan bölgenin tespitini yapabilirsiniz. Nem ölçer : duvar , fayans gibi bölgelere bu cihazı dokundurarak bölgede bulunan nemi görebiliriz ve buna bağlı olarak nemin fazla olması halinde su kaçağının bulunduğu yeri tespit edebiliriz. Termal kamera : genel olarak sıcak su kaçaklarında tercih edilen bu cihazlar , ısıyı duvarın arkasından görüntüleyebilir ve kaçağın yerini tespit edebilir.

Su Kaçağı Tespit Cihazları Markaları Ve Fiyatları.

En çok tercih edilen ve tesisatçıların ve firmaların güvendiği ve kullandığı markalar ve fiyatlarını inceleyeceğiz. Testo 865 termal kamera sıcaklık ve su kaçağı tespit cihazı fiyatı 8 bin TL , rothenberger 66090 roleak aqua cihazın fiyatı 5 bin 200 TL , einhell dijital duvar tarama cihazı 138 TL , seba kmt HL 50bina içi su kaçak tespit cihazı 5 bin 900 TL , fisher detektör su kaçak tespit cihazı 16 bin 820 TL , nimrof su kaçak tespit cihazının fiyatı 5 bin 400 TL , trotec kaçak tespit cihazı 6 bin 490 TL. Sayabileceğimiz kaliteli ve güvenilir su kaçağı tespit cihazlarından birkaçı bunlar. Damla Su Tesisat su kaçağı tespit cihazları konusunda her zaman güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Su Kaçak Tesisatı

Sakarya Ferizli Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizliği Kendimiz Yapabilir miyiz? Petek Temizliği Kiracıya mı Ait?

Kağıthane Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı ve Tamiri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button