0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçakları İçin Kimyasal

05 Aralık 2018
307 kez görüntülendi
Su Kaçakları İçin Kimyasal

Şimdiye kadar su kaçaklarının onarımı ve tamiri için kullanılan yöntemlerde sadece cihazlar ve aletlerden söz ettik ama su kaçaklarının giderilmesi ve tamir edilmesi için kimyasal çözümlerde mevcut. Bu su kaçakları için kimyasal yöntemler en çok kombi ve kalorifer tesisatlarında meydana gelen arızalardan kaynaklanan su kaçaklarında kullanılmaktadır. Yine su kaçağını bulmak için kullanılan cihazlar aynı şekilde su kaçağının bulunduğu bölgeyi tespit ediyor ardından ise su kaçakları için kimyasal olarak kullanılan ve su kaçağının meydana geldiği yeri kapatan , kapatıcı olarak kullanılan bu yöntem uygulanıyor. Böylelikle yine hiçbir hasar ve masraf çıkmayacaktır. Bu yöntem kaçağın kapanmasında kalıcı çözüm sağlayacaktır. Ama bu kimyasal ilacı kaçak bulunan yere uygulamadan önce mutlaka , kalorifer peteklerini iyice temizlenmeli akis takdirde bu kimyasal ilacın sızıntıyı kapamasını sağlamak zor olacaktır. Bu kimyasal ilacı yine bu alanda uzman kullanmasını bilen biri tarafından uygulanmalıdır yoksa su kaçağı tamiri yapılamaz ve ilacın tehlikeli sonuçları çıkabilir.

Su Kaçakları İçin Kimyasal İlaç Nasıl Kullanılır ?

Bu kimyasal ilacı kullanırken dikkat edilmelidir aksi takdirde onarımı yapan kişiye de çevreye de zarar verebilir. Bu iş alanında uzman bir kişi tarafından yapılması daha doğru olur. Damla Su Tesisat su kaçakları için kimyasal ilaç kullanımında oldukça uzman ve başarılı. Daha öncede bahsettiğimiz gibi su kaçağı bulma araçları ile bölge tespit edilir ve daha sonra herhangi bir kırım işine gidilmeden su kaçağı bulunan bölgeye kimyasal ilaç bir yapıştırıcı görevinde uygulanır. Ama dikkat edilmesi gerekilen kalorifer peteklerinin iyice temizlenmesidir. Çünkü doğru bir şekilde temizlenmemesi halinde kirler petek borusuna yapışarak suyun doğru bir şekilde akmasına engel olacak ve daha büyük arızaların oluşmasına sebebiyet verecektir. Mümkün mertebede alanında uzman kişiler tarafından yapılması tavsiye ediliyor.

Su Kaçakları İçin Kullanılan Kimyasal İlaçların Markaları Ve Fiyatları ( Unutmayın fiyatlar zaman göre değişebilir)

Forscher tesisat kaçak tamir kimyasalı kaçak giderici fiyatı 60 TL , basf su tıkama harcı – su kaçağı önleme harcı 76 TL , flexdup tesisat kaçak tamir kimyasalı 90 TL , wtr resist kaçak giderici – sızıntı önleyici 100 TL , loctite SF7100 – kaçak detektörü  (sızıntı- tespit spreyi) fiyatı 138 TL , würt radyatör sızıntı kaçak önleyici , çatlak tıkayıcı 45 TL , liqui moly radyatör sızıntı kaçak önleyici çatlak tıkayıcı 25 TL. Su kaçakları için kullanılan kimyasal ilaçlar ve markaları bunlar. Eğer evinizde kalorifer peteklerinden kaynaklana bir su kaçağı mevcut ise su kaçakları için kimyasal ilaçlardan istediğinizi edinip kolaylıkla su kaçağını kapatabilirsiniz. Su kaçakları için kimyasal çözümlere Damla Su Tesisat farkıyla yüzde yüz güvenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button