0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tesisat Sistemlerinde Su Kaçağı Sorunları

22 Aralık 2017
2 kez görüntülendi
Tesisat Sistemlerinde Su Kaçağı Sorunları

İlk olarak su kaçağı problemlerinde her zaman dikkatli olmalısınız. Çünkü zamanında tespit edilmeyen ve müdahalede bulunulmayan boruların hasarları her geçen gün daha da yüksek olacaktır. Bu da sorun yaşanmasına, gelecekte çok daha büyük durumların karşınıza çıkmasında etkili olacaktır. İyi bir usta bulmak önemlidir. Sonrasında bu su kaçağının tespiti yapılmalıdır. Ardından da enjeksiyon yöntemi kullanılarak hemen müdahale edilmelidir. Enjeksiyon sayesinde fayansları kırmanın ya da parkeleri bozmanın gereksiz olduğunu görebiliyorsunuz. Borunun ucundan gönderilen ilaç sayesinde borunun kendi kendini tamir ettiğine şahit olacaksınız. Ama bu durum ancak işinin uzmanı olan, bu konuda eğitim almış personellerin yapabileceği bir iştir. O nedenle de usta seçimlerinde çok daha dikkatli olmanız gerekecektir.

Su Kaçağı Neden Olur?

Öncelikle su kaçaklarının oluşmasında birbirinden farklı nedenler olabilir. Özellikle de zaman ile su borularının aşındığını görebiliyorsunuz. İlk olarak su boruları duvar içerisinde saklıdır. Bu da duvardan bir basınç aldığını gösterir. Aynı zamanda içerisinden de sürekli olarak su geçişi olacaktır. Bu da genel olarak basınç sağlayan bir durumdur. Bu çift taraflı basınç ise yıllar içerisinde boruların aşınmasına ve zarar görmesine neden olabilir. Bu da borularda çatlaklar oluşturabilir. O nedenle de eğer ki su kaçaklarından uzak durabilmek istiyorsanız boruların her yıl bakımlarını yapmanız, daha sonrasında karşınıza çıkabilecek büyük problemlerin de önüne geçmenizde sizlere yardımcı olacaktır.

Nasıl Tespit Edilir?

Öncelikle su kaçakları söz konusu ise o zaman burada yüksek düzeyde faturalar sizlere büyük bir sorun yaşatabiliyor. O nedenle de bu yüksek faturalardan sıkıldıysanız hemen su kaçakları için uzman olan bir tesisatçıdan yardım almanız gerekecektir. Yapmanız gereken bu ustayı çağırmak ve bir köşeye çekilmektir. Usta borunun içerisine bir kamera sistemi gönderiyor. Bu kamera sistemi sayesinde de tüm borunun durumu inceleniyor. Eğer ki bir yerde çatlak var ise bunun tespiti yapılıyor. Su kaçak tespiti sonrasında ise hemen uygun yöntem seçilerek müdahale ediliyor. Bu şekilde borular tekrardan eski sağlıklarına ulaşıyor ve hizmet vermeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir;

Cihazla Su Kaçağı Bulma Makineyle

Kanal Tıkanıklığı Firması

Kaynarca Su Kaçağı Tespiti

Sakarya Tesisat Su Kaçağı Tespiti

İstanbul En Uygun Fiyatlı Tesisatçı Ekibi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button