0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tesisat Sorunlarında Profesyonel Çözüm

20 Aralık 2017
831 kez görüntülendi
Tesisat Sorunlarında Profesyonel Çözüm

Genel olarak su faturalarında çok yüksek meblağlar ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu da demek oluyor ki su kaçağı sorunları yaşanıyor olabilir. O nedenle de burada uzman birinden yardım almak çok önemlidir. Hem okullarda hem işyerlerinde hem de evlerde bu tarz sorunların yaşanması muhtemel bir durumdur. O nedenle de bu gibi sorunlar yaşanıyorsa hemen uzmanlara başvurmak gerekiyor. Herhangi bir alanda rutubetin sıklıkla oluştuğunu görebiliyorsunuz. Bu rutubetin nedeni su kaçakları olabiliyor. Aynı zamanda alan üzerinde damlama ya da akma durumları da olabilir. Aynı şekilde bu sorunun da nedeni su kaçağıdır.

Su Kaçaklarında Tespit Nasıl Yapılır?

Eğer ki su kaçaklarından yana bir sıkıntı söz konusu oluyorsa makineler ile hizmet veren bir tesisatçı ile anlaşmak bir hayli önemlidir. Çünkü makineler sayesinde daha rahat bir hizmet verilecektir. İlk olarak burada karşınıza çıkan en önemli konu kırma olmamasıdır. Çünkü kırma olduğu zaman maliyet de artıyor. Yeni bir fayans ya da parke almak, üstelik diğerleri ile uyumlu olanı bulmak çok zordur. O nedenle de burada su kaçakları için kamera sistemleri kullanılmalıdır. Boru içerisine bir kamera gönderilmelidir. Bu kamera sayesinde hasar tespiti yapılmalıdır. Su kaçak tespiti yapmak çok kolaydır. Ama bunun için teknolojiden yardım alan uzmanlara ihtiyaç vardır.

Su Kaçaklarına Müdahale

Öncelikle su kaçaklarının tespit edilmesi gerekiyor. Hangi boruda sorun var ise oraya enjeksiyon yapılması çok önemlidir. Bunun için özel kimyasal maddeler vardır. Yine kameranın gönderildiği yerden bu enjeksiyon sıvısı gönderiliyor. Bu sayede hasarlı olan borunu tamiri sağlanıyor. Boruların bakımı da önemlidir. Sonuçta hem dıştan hem de içten bir basınç altında olan borulardan bahsediyoruz. Bir süre sonra bu borularda hasar oluşması normal bir durumdur. O nedenle de boruların yıllık olarak bakıma girmesi ve tüm temizliklerinin yapılması daha sonrasında daha büyük sorunların oluşmasının karşısında duracaktır. Bunu yapan kullanıcılar hiçbir şekilde büyük sorunlar ile karşılaşmaz ve bu da bütçe konusunda her zaman büyük bir avantaj sunar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button