0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanan Borularınızı En Hızlı Biz Açıyoruz!

07 Aralık 2018
479 kez görüntülendi
Tıkanan Borularınızı En Hızlı Biz Açıyoruz!

Su, hayatımızda büyük yer edinmiş, günlük işlerimizin neredeyse tamamını yapmamızda yardımcı bir maddedir. Evde mutfakta, banyoda sıklıkla kullandığımız suda bazı dönemlerde azalmalar meydana gelebilmektedir. Özellikle çamaşır, bulaşık makinası gibi çalışması için suya ihtiyaç duyulan makinalarda bu azalma sonucunda çalışamama durumu görülmektedir. Özellikle kombide sıcak suyun gelmemesi basınçlı suyun yeterli hıza ulaşamayıp kombiyi ateşlememesinden kaynaklanır.

Boru Tıkanıklığının Sebebi Nedir?

Birçok insanın evinde, işyerinde bazı dönemlerde boru tıkanıklığı yaşadığı gözlemlenmektedir. Boru tıkanıklığınınn birçok sebebi olabilir. Evlere gelen su, şebeke suyundan çeşitli kanallarla dağıtılmaktadır. Bu dağıtım esnasında şebeke suyuna karışan çeşitli maddeler boruya sıkışıp kalmaktadır. Bu durumda tıkanıklığın nerede yaşandığı tespit edilmeli ve bu duruma uygun çözüm yolları geliştirilmelidir. Eğer tıkanıklık, sonradan oluşan bir durum ise kırılmadan işlem yapılabilmektedir. Fakat yeni alınmış bir evde bu sıkını yaşanıyorsa tıkanıklık yaşanan yer, çeşitli cihazlar ile tespit edildikten sonra o tıkanıklığın giderilmesi için kırım yapılması zorunlu hale gelmektedir.

Temiz Su Tesisatında Yaşanan Tıkanıklıklar

Temiz su borusu tıkanıklığı da yine sıklıkla yaşanan bir durumdur. Fakat uzman ekipler ile bu tıkanıklık da kısa sürede çözüme ulaştırılmaktadır. Bu işlem için öncelikle tıkanıklığın nereden başladığı bulunmalıdır. Boru hattında çeşitli maddeler sıkışmış olduğundan tıkanıklık yaşanabileceği gibi borunun dirsek kısımlarında su akışı tamamen gerçekleşmediğinden de tıkanıklık yaşanabilmektedir. Eğer tıkanıklık sadece batarya ya da musluk kısmında ise musluğun çıkış ağazında bulunan filtre sökülerek temizlenir. Boru tıkanıklıkları kesinlikle tıkalı boru açma kimyasalı ile giderilmemelidir. Su borusu temizleme noktasında hem tesisat sağlık için en güzel yöntem, tıkanıklığı hava ya da su ile temizlemektir. Bu işlemlere rağmen tıkanıklık sorunu giderilmezse, tesisat yenileme yoluna gidilmektedir.

Tıkanıklığın Tespiti

Tıkanıklığın tespiti için alanında uzman ekipler çeşitli dedektörler ile tıkanıklığın nerede oluştuğunu tespit etmektedir. Bu noktada tesisat kesinlikle profesyonel ekiplere bırakılmalıdır. Yanlış yer tespiti yapıldığında geri dönüşümü zor bir tesisat problemi ile karşılaşılabilmektedir. Yer tespitinde borunun içine bir kamera yerleştirilir ve su kesintisinin nerede başladığı kameranın bilgisayar ekranına bağlanması ile görüntülenir. Bu işlem gerçekleştirilirken hiçbir kırım yapılmamaktadır. Oldukça temiz ve güvenilir bir yöntemdir. Sizin de lavabo tıkandı su gitmiyor gibi problemleriniz var ise, tesisatınızı tamamen tecrübeli ekiplere bırakarak en uygun maliyet en doğru işlem ile çok kısa sürede çözüme ulaşabilirsiniz.

Boru Tıkanıklığı Nasıl Önlenir?

  • Mutfak lavabolarında yağ dökülmesinin ardından bir süre sonra lavaboya soğuk değil sıcak su dökülmelidir.
  • Çay, meyve- sebze kabuğu gibi deliklerden zor geçen maddeler lavaboya değil çöp kovasına dökülmelidir.
  • Banyoda katı ve büyük maddeler kesinlikle lavabo ya da klozet içerisine atılmamalıdır.
  • Tıkanıklık yaşanmamış olsa bile, bu durumu önleyebilmek için ayda bir kez tesisat mutlaka kontrol ettirilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button