0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanık Gider Açma

23 Mart 2018
507 kez görüntülendi
Tıkanık Gider Açma

Evinde tıkanıklık yaşamayan insan yoktur. Günlük hayatlarımızda sıkça karşılaştığımız bu durumdan kurtulmak için denenecek birçok yöntem vardır. Bu yöntemler sorunlara geçici çözümler sağlıyor olup tam ve kesin bir çözüm için ise tesisatçı bir firmadan yardım almak olacaktır. Tıkanık gider açma ve bunu yapabileceğiniz yöntemleri incelediğimiz yazımızda bu sorundan kısa bir sürede kurtulmanız mümkün olacaktır.

Gider Açma Yöntemleri

Tıkanıklık sorunu ile sıklıkla karşılaşırız. Bu duruma doğru bilinen yanlışlar, kazalar ve hatalı kullanım gibi birçok olgu sebebiyet verebilmektedir. Genelde ilk olarak aklımıza lavabo açıcı gibi çözümler gelse tıkanık gider açma yöntemi olarak bu yöntemi kullanmanız daha büyük sorunlar ile karşılaşmanıza sebebiyet verebilirler. Bu ürünler içerdikleri asidik yapı ile tepkimeye girdikleri anda ortama müthiş bir ısı yayarlar. Bu durum ile birlikte yapıda aşınmalar meydana gelebilmektedir. Lavabo açıcılar bu yüzden pek önerilmezler.

Kullanılacak olan yöntem giderin olduğu yere göre değişmek ile birlikte başlıca şu yerlerde sorun baş göstermektedir:

  • Mutfak giderleri en sık karşılaşılan gider tıkanma sorununun yaşandığı yerlerden biridir. Bu giderlerin tıkanmasında genel olarak yemek artıklarının ve yağların dikkatsizce lavaboya dökülmesi temel bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumun dışında kireçlenme de önemli bir sebep olarak tıkanmaya neden olabiliyor.
  • Tuvalet giderlerinde yaşanan tıkanıklık sorunundan emin olmak için sifonu çektikten sonra pisliğin gitmemesi üzerine ikinci kez sifonun çekilmesi ile pisliğin birikmesi ve artması gerekiyor. Bu duruma neden olabilecek işlemler arasında tuvalet giderine kaçan cisimler, peçetelerin zamanla es borusunda geçmeyerek tıkanması gibi durumlar yer alıyor.

Tıkanık gider açma konusunda evde bulunan malzemeler ile yapabileceğiniz işlemler bulunmaktadır. Beyaz sirke ve tuz karışımı, pompa, lavabo açıcı gibi seçenekler bunlardan bazılarıdır.

Gider Açma Hizmeti Veren Tesisatçılar

Bu hizmetlerden yararlanmanız için hizmet veren birçok tesisat şirketi bulunmaktadır. Fakat bu şirketlerin hepsi aynı kalitede hizmet vermekten oldukça uzaktırlar. Alınacak en iyi sonuç için seçilecek olan tıkanık gider açma işlemini gerçekleştirecek şirketin önemi büyüktür. Bu alanda dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar vardır.

İlk olarak dikkat edilmesi gereken nokta hizmeti alacağınız tesisat şirketinin kalitesidir. Alanında kendini kanıtlamış olması ve belirli bir isim haline gelmiş olması size güven sunacaktır. Deneyimli ve bilgili bir ekibe sahip olan firma ile çalışarak sorunlarınızı en kısa sürede çözüp gözünüz arkada kalmaz.

Teknoloji alanında yaşanan gelişmeler ile birlikte tıkanık gider açma işlemleri de pratikleşmiştir. Günümüzde sunulan bu yeni aletler arasında kameralı kanal açma aletleri dikkat çekmektedir. Kamera ile alanı gözlemleyip duruma göre uygun işlemi yapan bir firma ila çalışmak yararınıza olacaktır.

Damla Su Tesisat kendinde aranan tüm bu özellikleri sağlayan bir tesisat şirketidir. Yapacağınız işlemler ile sorunsuz bir şekilde giderleriniz açılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button