0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanık Tesisat Açma Kırmadan Dökmeden

17 Ocak 2019
230 kez görüntülendi
Tıkanık Tesisat Açma Kırmadan Dökmeden

Her insanın başına hayatı boyunca illa bir kez de olsa gelebilen ve fazlasıyla can sıkan tesisat tıkanmaları, genellikle gider borularına farkında olmadan veya bilmeyerek atılan şeylerin bir süre sonra tüm tesisat hattını tıkamasıyla oluşur. Elbette ki sadece dışarıdan bir nesne girişi olmasına gerek yok. Aşırı kireçlenme, tesisat hattına farklı noktalardan giren yabancı maddeler gibi daha pek çok neden bu sorunu yaşamanıza neden olabilir. Bu tarz can sıkıcı tıkanık tesisat açma durumlarında herkes öncelikle kendi bildiği veya sağdan soldan duyduğu teknikler ile kapanan tesisatını açmaya çalışabilir.

Tesisat İçerisinde En Çok Yaşanan Tıkanıklıklar

Her ne kadar farklı sebeplerle meydana gelirse gelsin, tıkanık tesisat açma işlemlerinde ilk dikkat edilecek şey; sorunu çözmeye çalışırken daha da içinden çıkılmaz bir hale sokmamaktır. Bu nedenle öncelikle sorunun nerede ve ne şekilde olmuş olabileceğinin kavranması şarttır. Genel olarak baktığımızda banyo ve mutfak lavabolarında ortaya çıkan ve zorlu bir sürece dahi neden olabilecek bu tıkanmalar için profesyonel bir yardım almak çoğu zaman sizi büyük bir zahmetten kurtaracaktır.

İlk olarak lavabo konusundan başlarsak; genellikle gıda artıklarının gidere atılması zamanla zaten dar olan hattın tıkanmasıyla sonuçlanır. Tıkanan alan yabancı cisimlerle açılmaya çalıştıkça ya daha büyük zararlar verilir ya da işlem başarısız olur. Bu gibi tıkanıklıklar siz dikkat ettiğiniz halde ortaya çıkıyorsa usta hatasından da kaynaklı temel bir probleminiz oluşmuş olabilir. Zaten evin tesisat hattında yaşanan sorun sizle alakalı değilse kesinlikle tıkanık tesisat açma yöntemlerinizi denemeniz sonuç vermeyecektir.

Tuvaletlerde oluşan tıkanmalara bakılacak olursa; burada kişilerin ihmalleri bir tık daha öne çıkıyor. Genellikle peçete, kağıt parçaları, ped gibi yabancı nesnelerin bu noktaya atılması bir süre sonra tüm hattın kapanmasına yol açıyor. Uzun süre kullanıma dahi kapanabilen tuvaletleriniz ekstradan da sağlıksız bir ortamın oluşmasına neden oluyor. Elbette yaşadığınız binanın genel hattından da kaynaklı sorunlar yaşanabilir. Böyle durumlarda ise sorun iki katına çıkarak kişilerin zor günler yaşamasına zemin hazırlayabilir.

Tıkanan Tesisat Nasıl Açılır?

Genellikle kimyasal ürün veya pompa gibi aletler kullanılarak kapanan tesisat açılmaya çalışılabilir. En bilindik ve basit yöntemler bunlardır ancak gider borularına zamanla yapışan ve yerinden çıkarılması bu işlemlerle mümkün olmayan kalıntı, tortu gibi tabakaları işinin ehli bir kişiden yardım almadan çözemezsiniz. Hatta çözmeyi bırakın, uyguladığınız yöntemlerle borulara zarar verirseniz ya ev içerisinde ya da bina içerisinde de kaçak oluşmasına sebebiyet vermeniz olasılıklar arasında. Bu nedenle tıkanık tesisat açma işlemlerinde profesyonelliğini konuşturan ve kesinlikle kırma, dökme olmadan işlemlerini yerine getiren ekibimizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Hem lavabo hem de tuvalet için ayrı ayrı geliştirilen aletlerle kısa sürede sorunu algılayıp, ortama herhangi bir zarar vermeden oluşan tıkanıklığı açıp eski haline getirebiliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button