0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanık Tesisat Açma

24 Mart 2018
1 kez görüntülendi
Tıkanık Tesisat Açma

Tüm evlerde sıklıkla karşılaşılır tıkanıklık sorunları ile. Bu sorunlar genelde alınacak önlemler ile önüne geçilmesi mümkün olan, kısa sürede çözülebilecek sorunlardır. Yapılan hatalar ve yanlış kullanım bu duruma neden olurken tıkanık tesisat açma konusunda birçok farklı yöntem bulunmaktadır.

Tesisat Tıkanıklık Sorunları

Tesisat tıkanıklığı sorunları ile oldukça farklı sebeplerden dolayı karşılaşmak mümkündür. Genelde kullanıcıların hatalı kullanımları, doğru bilinen yanlışlar ve kazalar bu duruma neden olmaktadırlar. Tıkanıklığın sebebi olduğu yere değişmek ile birlikte tıkanık tesisat açma işlemi de bu duruma göre değişmektedir.

Mutfak lavaboları genelde içine atılan ya da kaçırılan cisimler yüzünden tıkanmaktadır. Pirinç, çay, makarna gibi yiyeceklerin bulaşık yıkama işlemi sırasında kasten ya da bilinçsiz olarak lavaboya girmeleri ile birlikte içeride birikmeleri tıkanıklık yaşanmasına neden olabilmektedir. Ayrıca kireçlenme ve biriken yağlar da bu duruma yol açabilmektedir.

Klozet tıkanıklıkları: Klozet tıkanıklıkları ise daha farklı nedenlerden yaşanabilmektedir:

  • Tuvalet tıkanıklığı konusunda en çok karşımıza çıkan neden olarak içine kaçan cisimler oluyor.
  • Zamanla düşen bu cisimler bir noktada kalır ve etraftaki pislikler üzerine yapışarak giderek büyür.
  • Bir noktadan sonra durum tesisatın tıkanması noktasına kadar gelmektedir.
  • Bu duruma dikkat edilmesi için ceplerde klozete düşecek şeyler varsa bu konuda önlem almak gerekmektedir.
  • Ayrıca es borusundan geçemeyerek kalan peçetelere de tıkanıklık sorunları yaşanmasına sebep olabilmektedir.

Bu sorunları belirli tıkanık tesisat açma işlemleri ile aşmak mümkün olduğu gibi yetersiz kalınan noktalarda bir tesisat şirketine başvurmak yararınıza olacaktır.

Tıkanmış Tesisat Nasıl Açılır?

Tıkanık tesisat açma işlemleri birçok farklı şekilde yapılabilmektedir. Bu işlemi evinizde kendiniz yapabileceğiniz gibi tesisat hizmeti ile de halledebilirsiniz. Evinizde yaşadığınız sorunlar yalnızca buzdağının görünen kısmı olup daha büyük bir kısmını ise sizin çözmeniz mümkün değildir. Bu durumda usta bir tesisat firmasından alınacak yardımın büyük önemi vardır.

Evde yapabileceğiniz tesisat işlemleri ise şöyledir:

Beyaz sirke ve tuz kullanarak lavabolarınızı açabilirsiniz. Mutfakların temizlik işlemlerinde vazgeçilmez bir öğe olan beyaz sirke tuz ile reaksiyon girmesi ile ortamdaki soruna neden olan cisimleri eritecektir.

Pompa ile tıkanan lavabonuzu pratik bir şekilde açmanız da mümkündür. Elinizin altında bulunan basit bir pompa ile bu işlemi saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer tıkanık tesisat açma yöntemi ise klozet tıkanıklığı sorununuza çözüm getirecektir. Elinize geçirdiğiniz poşet ile sorunun olduğu bölgeyi bulup cismi çıkarmanız ile sorunu çözebilirsiniz.

Bu işlemlerin yetersiz kaldığı veya daha net çözümler istediğiniz durumlarda ise profesyonel bir tesisat şirketi ile çalışabilirsiniz. Böylece sorununuzu kameralı sistemler ile bölgesinde görüp en uygun yöntemler ile çözülmesini izleyeceksiniz.

Damla Su Tesisat piyasanın en bilinen ve güçlü isimlerindendir. Sundukları kaliteyi teknolojik alet kullanımı ve deneyimli teknik elemanlarına borçlu olan firmayı seçerek sorunlarınızdan siz de kurtulabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button