0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanıklık Açma; Küvet

15 Şubat 2021
173 kez görüntülendi
Tıkanıklık Açma; Küvet

Küvet, banyo giderleri sıkça tıkanabilmektedir. Özellikle kalabalık nüfuslu ailelerde bu soruna rastlama oranı artmaktadır. Tıkanan küvet, banyo gideri can sıkıcı bir durumdur. Küvet tıkanıklığını açmak kolay olmaz ve kirli duş suyu duş teknesinde birikir, rahat hareket etmeyi zorlaştırır. Kimi zaman da su taşmalarına neden olur.

Küvetler Neden Tıkanır?

Küvetlerin tıkanmasına neden olabilecek kullanıcı kaynaklı ve kullanıcıdan bağımsız birçok durum vardır.

  • Saç ve kılların küvet giderinde birikmesinden,
  • Temizlik suyunun küvete boşaltılmasından,
  • Duş alırken oluşabilecek olası artık materyallerin küvet içine atılmasından,
  • Tuvalet ve lavabo giderlerinin bir noktada buluşmasından tıkanıklıklar yaşanmaktadır.

Küvet Tıkanıklığının Belirtileri

Küvet tıkanıklığı genelde duş sonrasında kirli suyun tekne içinde birikmesi ve kolay tahliye edilememesinden anlaşılmaktadır. Kirli su duş teknesinde uzun süre bekler ve gidere basınçlı müdahale yapılmadan kolay kolay akıp gitmez. Duş almayı zorlaştıran bu durum bazen de çok ileriye gitmekte ve taşmalara neden olabilmektedir.

Küvet Tıkanıklığına Müdahale

Küvet tıkanıklığını açmak için marketlerde çeşitli kimyasallar satılmaktadır. Gidere döküldüğü taktirde tıkanıklığın son bulacağını iddia eden bu kimyasal tozlar geçici çözüm sunmaktan öteye gidememektedir. Bir süre sonra küvet tekrar tıkanacaktır.

Giderin üstünde ve alt borularda biriken saç yumaklarını temizlemek için kimi zaman elle müdahaleler yapılmaktadır. Bu davranış da geçici çözüm sağlamaktan öteye gidemez. Kimi zaman saç ve kıllardan temizlense bile giderdeki tıkanıklık devam etmektedir.

Küvet tıkanıklığını açmak için işinin ehli, son teknoloji cihazlar ile çalışan, kırmadan dökmeden pratik ve hızlı bir şekilde sorunu ortadan kaldıran profesyonel bir ekipten yardım alınması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button