0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanıklık Açma; Mutfak

10 Şubat 2021
535 kez görüntülendi
Tıkanıklık Açma; Mutfak

Mutfakta tıkanıklığa suyun kireçli olması, lavaboya atılan katı cisimler, yabancı cisimler ve yemek yağları neden olabilmektedir. Mutfak lavabosunda yemek artıklarının birikmesi sonucu suyun sağlıklı bir şekilde tahliye edilememesiyle birlikte tıkanıklık meydana gelir. Bu tıkanıklık kimi zaman önemsenmemekte, tıkanıklığın kendi kendine açılacağı düşünülmektedir. Mutfaktaki tıkanıklığın açılması çoğu zaman uzman yardımı ile mümkün olmaktadır.

Mutfaktaki Tıkanıklığın Nedenleri

Mutfaktaki tıkanıklıklar çoğu zaman kullanıcı hatası nedeni ile meydana gelmektedir. Kullanıcının mutfaktaki tıkanıklığı açmak üzere yaptığı eylemler de kimi zaman tıkanıklık derecesini arttırmaktadır. Tıkanıklığın sebebi sadece kullanıcı hatası değildir. Kullanıcının elinde olmayan durumlar da söz konusu olabilmektedir:

  • Yemek artıklarını lavaboya dökmek,
  • Çay ve kahve posalarını lavaboya dökmek.
  • Lavabo içinin düzenli temizlenmemesi,
  • Yemek yağlarını lavaboya dökmek,
  • Lavabo hattında yapılan teknik hatalar,
  • Suyun aşırı kireçli olması,
  • Çökmeler.

Mutfaktaki Tıkanıklığın Belirtileri

Mutfakta yaşanabilecek olası lavabo tıkanıklığını tespit etmek çok kolaydır. Lavaboda suyun uzun süre gitmemesi, bulaşık yıkadıktan sonra suyun birikmesi gibi durumlar hayatı zorlaştırmaktadır. Bu gibi durumlar mutfakta tıkanıklık yaşandığının belirtisidir.

Mutfaktaki Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Mutfaktaki tıkanıklığı açmak için piyasada çeşitli kimyasallar satılmaktadır. Bu kimyasallar geçici çözüm sunmaktadır. Bu yöntem ile kalıcı olarak mutfaktaki tıkanıklığı açmak mümkün olmamaktadır. Uzman bir ekipten yardım alınmalıdır. Son teknoloji ile donatılmış çeşitli makineler ile tıkanıklık açılmakta, lavabonun bakım ve onarımını yapmak mümkün olmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Mutfakta Su Kaçağı

Mutfakta Su Kaçağı

Okulda Su Kaçağı

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su Kaçağı Tespitinde Teknolojik Çözüm

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button