0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanıklık Açma Tesisatçı

01 Ocak 2019
377 kez görüntülendi
Tıkanıklık Açma Tesisatçı

Günümüzde evde tesisat hattında en sık görülen problemlerden biri tıkanıklıktır. Tıkanıklığı bir sebebi tesisat hattının kurulum aşamasında yanlış malzemeler tercih edilmesidir. Çünkü bir yapıda daire sayısına göre giderin büyüklüğü değişmektedir. Olması gerekenden küçük çapta boru tercih etmek küçük maddelerin bile tıkanıklık oluşturmasına sebep olmaktadır. Ayrıca tesisatın dönüş kısmında kullanılan dirsek boruların çok keskin olması da gidere atılan maddelerin burada toplanmasına sebep olarak tıkanıklığı da beraberinde getirmesi görülebilmektedir. Tıkanıklık açma tesisatçı ile sağlanabilmektedir. Bu noktada tesisat ekibinin alanında uzman olması çok önemlidir. Bu şekilde tesisat hattından kaynaklı problemleri kısa sürede giderebilmektedir.

Tıkanıklık Problemi

Yanlış tesisat kurulumunun yanı sıra gidere gönderilen maddeler de tıkanıklığa sebep olabilmektedir. Özellikle mutfak lavabosundan dökülen yemek artıkları, çay çöpleri ya da tuvalet giderine atılan peçete ve diğer katı atıklar tıkanıklık meydana getirebilmektedir. Çünkü bu maddeler boruda sıkılıp kalarak suyun doğal akışına engel olmaktadır. Tıkanıklık açma tesisatçı eğer profesyonelse kısa sürede yapılabilmektedir. Tıkanıklık açmak için günümüzde farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu noktada tıkanıklığın yeri ve boyutu önem kazanmaktadır.

Tıkanıklığı Giderme Yöntemleri

Tıkanıklığı gidermek için öncelikle tıkanıklığın yeri tespit edilmelidir. Son teknoloji ile üretilmiş cihazlar sayesinde kamera kullanılarak gider borusunun içinden görüntü alınabilmekte ve tıkanıklığın yeri, boyutu tespit edilebilmektedir. Tıkanıklığın büyüklüğüne göre kullanılan yöntemler değişiklik göstermektedir. Tıkanıklık açma tesisatçı için oldukça basittir, tıkanıklığı tespit eden uzman ekip, kimyasal madde kullanarak ya da robotik cihaz ile tıkanıklığa neden olan maddeyi eriterek suyun doğal akışına ulaşmasını sağlayabilmektedir.

Gider borusuna dökülen kimyasal, burada biriken atıkları eriterek tıkanıklığın gidermesini sağlamaktadır. Fakat bu tıkanıklık çok güçlü bir etkiye sahiptir. Bu nedenle işinin ehli tesisat ekibi kontrollü bir şekilde kullanmalıdır. Ayrıca tıkanıklığı açmak için robotik cihaz da kullanılabilmektedir. Bu cihazın ucunda bulunan yay, elektrik gücü ile boru içinde biriken atıkları parçalayarak çok ufak boyutlara getirmektedir. Bu sayede atıklar şebeke suyuna karıştırılır ve problem kısa sürede çözülür. Profesyonele ekipler işi en az maliyetle kısa sürede tamamlayarak günlük hayattaki işlerin aksamasına da engel olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button