0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanıklık Açma Yöntemleri

29 Mart 2018
1 kez görüntülendi
Tıkanıklık Açma Yöntemleri

Tıkanıklık sorunu günlük hayatlarımızda sıkça karşılaştığımız ve hayatlarımızda aksamalara sebep olmaları ile can sıkıcı durumlardır. Bu durumdan kendi yöntemlerimiz ile kurtulmaya çalışsak da her zaman başarılı olmak mümkün olmamaktadır. En doğru tıkanıklık açma yöntemleri ile bu sorunun önüne geçilebilmektedir.

Neden Tıkanıklık Sorunu Yaşıyorum?

Tıkanıklık sorunu sıklık ile belirli sebeplerden doğmaktadır. Bu durumlar bileyerek ya da istemeyerek yapılmakta olup dikkat edilmeleri ve önlem alınmaları ile önüne geçilebilmektedir. Bu durumun yaşanmasında bulunulan bölge de etkilidir. Farklı yerlerde farklı tıkanıklık sorunları ile karşılaşılmaktadır.

Tuvalet tıkanıklıkları genel olarak tuvalete kaçan cisimlerden meydana gelmektedir. Çakı, sigara, çakmak gibi cisimler bazen cepten düşerek klozete gidebilmektedir. Bu cisimler her ne kadar sifonun çekilmesi ile gözden yok olsa da tamamen kanalizasyona gitmeyebilmektedirler. Bu durumlarda belirli bir yerde kalarak tıkanıklığa neden olabilirler. Ayrıca peçeteler de tıkanıklık yaşanmasına neden olabilirler. Peçeteler zamanla bir bölgeye takılıp pislikleri etrafına toplayarak birikebilmektedirler. Bu şekilde de tıkanıklığa sebep olabilirler.

Lavabo tıkanıklıkları ise daha geniş bir yelpazede tıkanıklık yaşanma sebeplerine sahiptir. Lavabo tıkanıkları bilerek ya da istemeden lavaboya giren cisimlerden kaynaklanmaktadır. Bu cisimler zamanla birikerek tabaka oluşturur ve suyun rahatça akmasını engellerler. Bu cisimler makarna parçaları, pirinç taneleri, çay parçaları, domates kabuğu, zeytin çekirdeği gibi birçok farklı nesne olabilmektedir. Bunların çöpe atılması gerekmektedir aksi takdirde bu gibi tıkanma durumları meydana gelebilmektedir.

Ayrıca lavabo tıkanıklıklarına neden olan başka durumlar da bulunmaktadır. Kireçlenme de bunlardan biridir. Kireçlenme yaşanması ile birlikte boruların hacmi daralır ve su akmakta zorlanır. Bu durum da tıkanmaya neden olmaktadır. Ayrıca uzun süreli kullanım da lavabo tıkanıklıklarına neden olabilmektedir. Yıpranmakta olan parçalar ile beraber bu durum karşıya çıkabilmektedir. Bir diğer lavabo tıkanıklığı nedeni de binanın inşaat sırasında yapılmış yanlış uygulamalardır. Bu uygulamalar ilk olarak belli olmasa bile sonradan sorun yaşanmasına neden olabilmektedirler. Uygulayacağınız tıkanıklık açma yöntemleri ile bu sorunların üstesinden gelmek mümkündür.

Tıkanıklık Nasıl Açılır

Uygulayacağınız alana göre farklı tıkanıklık açma yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler tuvalet ve lavaboda farklılık göstermektedir.

Tuvaletiniz tıkandıysa üzülmeyin. Etrafa kötü kokular yayılıyor ve sifon çektiğinizde su seviyesi artıyorsa bu durumdan belli tıkanıklık açma yöntemleri ile kurtulmak mümkün:

  • Elbise askısını kıvırarak tıkanıklığa neden olan cismi dürtebilirsiniz.
  • Beyaz sirke ve tuz karışımı dökebilirsiniz.
  • Sıcak su ve sirke karışımı da bu sorunu çözmenizde yardımcı olabilir.

Lavabo tıkanıklığında şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

  • Lavabo tıkanıklığı sorununda pompa ilk olarak tercih edilen pratik bir yöntemdir.
  • Lavabo açıcı kullanarak da sorununuzun üstesinden gelebilirsiniz.
  • Beyaz sirke ve tuz karışımını döküp sorununuz geçmezse kaynamış su da ekleyebilirsiniz. Duruma göre karbonat da ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Tıkanık Tesisat Açma

Tuvalet Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma Tesisatçı

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button