0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tuzla Su Kaçağı Tespiti

25 Kasım 2017
5 kez görüntülendi
Tuzla Su Kaçağı Tespiti

Gündelik yaşam içerisinde karşılaşılabilecek en büyük problemlerden birisi su kaçağı sorunudur. Bu problemin ortaya çıkmasının en büyük sebebi, inşaat sırasında kullanılan kalitesiz malzemedir. Özellikle paslanmaya karşı dayanıklı olmayan su boruları zamanlar aşınmakta ve su kaçağı probleminin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.  Tuzla Su Kaçağı Tespiti – 79 TL herhangi bir su kaçağı arızasını kısa bir zaman dilimi içerisinde ortaya çıkarmaktadır. Eskiden kalma yöntemleri kullanmayan firma, son model cihazlar sayesinde, kırma ya da dökme işlemine başvurmadan, yanılma payı olmadan, problemin olduğu yeri tespit etmektedir.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Bir meskende ortaya çıkan su kaçağı problemini kırmadan, evi harabeye ya da şantiyeye çevirmeden halletmenin birkaç yöntemi vurdur. Tuzla Su Kaçağı Tespiti – 79 TL firması, yurtdışından özel olarak getirttiği aletler ile su kaçağının olduğu bölgeyi kısa bir süre içerisinde tespit edebilmektedir. Bu bağlamda kullanılan değişik cihazlar vardır. Bunlardan birisi termal kamera ile yapılan arıza tespitidir. Sıcak suyun geçtiği borulardaki arızalarda tercih edilen bu yöntem ile duvarlar ya da zemin üzerinde tarama yapılmaktadır. Tarama sırasında, duvarın arkasındaki su boruları ekrandan görüntülenmektedir. Termal özellik sayesinde, bu boruların neresinde sorun olduğu bulunabilmektedir. Ayrıca dinleme cihazı ile de su kaçağının olduğu yer tespit edilebilmektedir. Bu cihaz, ses değişikliğine duyarlı bir alettir. Cihazın dinleme yapan bir aparatı mevcuttur. Bu aparatı zemin üzerinde gezdiren personel, bir taraftan da kulaklık ile sesin farklılaştığı yeri bulmaya çalışmakta, diğer taraftan da cihazın ekranını kontrol etmektedir. Çünkü cihaz, hem kulaklık hem de ekran vasıtası ile sorunun olduğu bölgeyi rahat bir biçimde tespit edebilmektedir. Kirli suların aktığı atık su borularındaki problem ise kamera ile ortaya çıkarılmaktadır. Tesisat içerisine koyulan kamera, içeriden görüntü almaktadır.

Tuzla Su Kaçağı Tespiti, tüm bu yöntemleri kullanarak, tek bir kırma işlemi yapmadan sorunun olduğu yeri ortaya çıkarmaktadır. Sonrasında ise sadece lokal bir müdahale ile, arızanın olduğu yerdeki problem giderilmektedir. Böylelikle hem zamandan tasarruf edilmekte hem de meskene zarar verilmemektedir.

İlginizi Çekebilir;

Tesisatçı Petek Temizliği, Tuzla Petek Temizliği

Makineyle Su Kaçağı Bulma

Cihazla Su Kaçağı Firması

Adalar Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

Çayırova Su Kaçağı Tespiti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button