0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vaillant Kombi Petek Temizliği, Vaillant Petek Temizliği

03 Aralık 2018
95 kez görüntülendi
Vaillant Kombi Petek Temizliği, Vaillant Petek Temizliği

Vaillant kombi petek temizleme işlemini yapabilmek için uzmanlardan yardım almak gerekiyor. Uzmanların makineleri çok daha kolay temizlik yapılmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda Vaillant petek temizleme fiyatı da oldukça uygundur. O nedenle yılda 1 kere kombi, 2 yılda 1 kere petek temizliği yapılması gelecekte çıkabilecek sorunların önüne geçmek için yeterli oluyor.

Vaillant Kombi Ve Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlik için Vaillant kombi sökümü yapmaya gerek yok çünkü makine ile temizlik yapılabiliyor. Bu sayede söküm işlemi yapılmıyor. Söküm yapılması durumunda garanti kapsamı bozuluyor. O nedenle tercih edilen bir durum değildir. Temizlik aşağıdaki gibi yapılır:

  • İlk olarak makine tesisat borusuna bağlanmalıdır. Bunun için ya kombi altı ya da havlupan bölümü en uygun yerlerdir.
  • Daha sonra tesisat içerisine baz içerikli bir solüsyon gönderilecektir.
  • Bu solüsyon tüm tesisatı dolaşmalıdır.
  • En son tesisat içerisindeki pis suyun makineye çekilmesi gerekiyor.

Vaillant Kombi ve Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Kombi temizliği yapmak için de petek temizliği yapmak için de belirli bir süre vardır. Bu süreyi geçmeden temizlik yaptırmaya özen göstermek gerekiyor. İlk olarak kombi temizliği 1 yılda 1 kere yapılmalıdır. Çünkü kombi iki kat daha yüksek enerji ile çalışır. Dolayısıyla tıkanması, basıncının düşmesi durumları oluşabilir. Bunun için kombi bakımları yılda 1 kere yapılmalıdır. Petek temizliğinin ise 2 yılda 1 kez yapılması gerekiyor. Bu sayede petek ömrünü uzatmak mümkün oluyor. Vaillant kombi bakımı sayesinde garanti kapsamından sonra da ürünü sorunsuz kullanabiliyorsunuz.

Kombi ve Petek Temizliği Ne Sağlar?

Hem kombinin hem de peteğin düzenli bir şekilde temizlenmesi çok önemlidir. Bunun en önemli nedeni bu cihazların daha sonra daha büyük problemler çıkarmasını engellemektir. Vaillant kombi kullanımı temizlik sonrasında sorunsuz olsa da 1 yıl içerisinde 1 kere mutlaka temizlenmelidir. Aksi halde sorunlar, tıkanmalar ya da basınç bozuklukları ortaya çıkabilir. Peteklerin de 2 yılda 1 kez temizlenmesi gerekiyor. Bu sayede faturalarınızda yarı yarıya bir düşüş olduğunu göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?