0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yerden Isıtma Petek Temizliği, Yesilkoy Petek Temizliği

29 Kasım 2018
479 kez görüntülendi
Yerden Isıtma Petek Temizliği, Yesilkoy Petek Temizliği

Yerden ısıtma petek temizleme işlemi için işinin uzmanı olan ekiplerden yardım almak gerekiyor. Aksi halde hem çok ödeme yapmanız gerekecek hem de söküm işlemleri ile uğraşacaksınız. Ne olursa olsun mutlaka makine ile temizleme işlemine girişmelisiniz. Yerden ısıtma mobil sistem yıkaması sayesinde düzenli bir temizliğe alışmalıdır. Aksi halde sorunlar çıkar ve yüksek tutarlarda ödeme yapmak durumunda kalırsınız. Günümüzde yerden ısıtma sistemini tercih eden çok bina var. O nedenle her yıl temizliğini yaptırmayı ihmal etmemelisiniz.

Yerden Isıtma Sistemi Nasıl Temizlenir?

Hem su hem de hava yardımı ile yerden ısıtma sistemi kolay bir şekilde temizlenebiliyor. İlk olarak yapılması gereken makinenin tesisat borusuna bağlanmasıdır. Daha sonra öncelikle su ile tesisat içerisindeki su boşaltılmalıdır. Daha sonra baz içerikli kimyasal maddenin su ile birlikte boruya gönderilmesi gerekiyor. Tüm tesisatı dolaşan su ile hava yardımı ile tesisattan çıkarılıyor. Bu sayede temizlik yapılıyor ve yerden ısıtma arızaları minimum düzeye indirilmiş oluyor.

Yerden Isıtmada Ne Gibi Problemler Olabilir?

Yerden ısıtma sistemlerinde normal petek sisteminden daha fazla sorun olabiliyor. O nedenle yerden ısıtma ısıtmıyor gibi problemlerin çözümlerine odaklanmak istiyor olabilirsiniz. İlk olarak sorunun nereden kaynaklandığı bulunmalı, ona göre bir işlem uygulanmalıdır. Aşağıda yerden ısıtma ile ilgili problemlere ulaşabilirsiniz.

  • Kombinin arızaları olabilir ve bu da su sirkülasyonunun sağlanmamasına neden olabilir.
  • Pompa çalışmıyor olabilir. Bu nedenle borulara tam olarak sıcak su gönderilemiyordur.
  • Vana tıkanmış olabilir. Bu gibi durumlarda bir odada ısı azdır, diğer odalarda normaldir.

Ne Kadarda Bir Temizlik Yapılmalıdır?

Pek çok kişi yerden ısıtma problemleri nedeniyle yüksek miktarlarda ödeme yapmak durumunda kalıyor. Ama yüksek meblağlar ödemek zorunda kalmadan temizliğini düzenli bir şekilde yaptırırsanız sizin lehinize olur. Yerden ısıtmalı sistemlerde risk daha fazla olduğu için yılda 1 kere genel temizlik yaptırmalısınız. Aynı zamanda bakımlarını da 2 yılda bir olacak şekilde aksatmadan yatırmanız gerekiyor. Bu sayede herhangi bir problem ile karşı karşıya kalmadan ısıtma sisteminizi kullanabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button