0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Zeytinburnu Su Kaçağı Tespiti

25 Kasım 2017
4 kez görüntülendi
Zeytinburnu Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı problemi, genellikle oldukça eski su tesisatı sistemlerine sahip olan konutlarda ortaya çıkmaktadır. Ayrıca sağlam olmayan malzemelerin kullanıldığı yapılarda da bu gibi problemler ile karşılaşılabilmektedir. Su kaçağının tespit edilmesi artık çok basit bir hale gelmiştir. Çok eski yıllarda ortaya çıkan ve mekanları adeta bir şantiyeye çeviren yöntemler terk edilmiştir. Çünkü teknolojinin gelişmediği ve bu sektöre girmediği dönemlerde, su arızası tespit işlemi gelişi güzel bir şekilde yapılmaktaydı. Mekanlara gelen su tesisatçıları, tahmin yürüterek, arızanın olduğu yeri kırmakta ve çevreye de oldukça büyük zararlar vermekteydi. Zeytinburnu Su Kaçağı Tespiti – 79 TL bu yöntemleri bir kenara bırakarak, son sistem teknolojik aletler ile arıza tespiti yapmaktadır.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağını tespit etme aşamasında en sık tercih edilen yöntem, dinleme cihazı ile gerçekleştirilmektedir. Bu cihaz son derece hassas bir dinleme yaparak, arızanın olduğu yeri nokta atışı ile bulmaktadır. Cihazın çalışma prensibi oldukça basittir. Cihazın bir ekranı, kulaklığı ve dinleme yapılmasını sağlayan bir bölümü vardır. İşinde uzman olan firma çalışanı, kulaklıkları takarak, su kaçağının olabileceği yerler üzerinde cihazın aparatını gezdirmektedir. Bu aparat, sese duyarlıdır. Arızanın olduğu yerde değişen su sesini, kulaklık aracılığı ile görevli personele iletmektedir. Bunun yanı sıra cihazın ekranından da bu tespiti yapmak mümkündür. Yani bu cihaz ile hem dinleyerek hem de ekrandan izleyerek, sorunun olduğu yer anlaşılabilmektedir. Bir diğer yöntem ise termal kameradır. Duvarın içinden geçen su borularını gösteren bu kamera, genellikle sıcak su borularındaki arızaları tespit etmek için kullanılmaktadır. Kirli su boruları için de kameralı robot cihazı kullanılmaktadır. Zeytinburnu Su Kaçağı Tespiti – 79 TL bu yöntemler ile sorunun olduğu yeri kısa sürede bulmaktadır.

Zeytinburnu Su Kaçağı Tespiti, herhangi bir hataya yer bırakmadan, yanılmadan ve nokta atışı ile su arızasının olduğu yeri bulabilmektedir. Bu yöntemler ile arızanın bulunduğu yer, küçük bir kırma işlemine maruz kalmaktadır. Bu işlem son derece zararsızdır. Ardından sorunun boyutuna göre müdahale edilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Zeytinburnu Petek Temizliği, Çatalca Petek Temizliği

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Zeytinburnu

Zeytinburnu Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

Petek Temizliği Zararlımı, Petek Temizliği Zeytinburnu

Boru Tıkanıklığı Açma Fiyatları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button