0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Adapazarı Su Kaçağı Tespiti

25 Mart 2019
2 kez görüntülendi
Adapazarı Su Kaçağı Tespiti

Su sızıntılarından dolayı ciddi sorunlar baş göstermektedir. En başta ise sağlık sorunlarına davetiye çıkardığı açık durumda. Nitekim borulardan sızan mikroplu suların sağlığa zararı bir hayli fazladır. Bundan dolayı anında sorunun giderilmesine yönelik harekete geçilmelidir. Adapazarı su kaçağı tespiti adına son sistemlerin devreye girmesi işinizi kolay hale getirecektir. Bu sistemler dahilinde;

  • Kaçağın olduğu alanın anında tespitine yer verilmektedir.
  • Tespitin devamında ise kaçağın giderilmesi için harekete geçilir.
  • İşlemlerin son derece titizlikle yürütülmesi dikkate alınmaktadır.

Yani evler çok batacak ya da farklı tesisat işlemleri çıkacak diye düşünmenize gerek kalmıyor. Eski yöntemlerde pek çok masraf beraberinde geliyordu. Çünkü zemin ile duvarların kırılması halinde kaçak tespitine geçiliyordu. Ancak artık bu tarz sıkıntılar mevcut değil. Su kaçak tespiti için çeşitli aletler kullanılmaktadır.

Su Kaçağı Tespitinde Termal Kameralar

Su kaçağı tespiti sırasında çeşitli aletlerin kullanımına yer verilir. Bu aşamada sızıntıların hangi su sisteminden geldiği göz önünde bulundurulur. Yani sıcak ya da soğuk su sistemlerine göre farklı aletlerin kullanımına yer verilmektedir. Örneğin soğuk su için genel olarak akustik dinleme cihazları tercih edilmekte. Cihazlardan suyun sızdığı alan kısa sürede tespit edilmektedir.

Adapazarı su kaçağı tespiti için termal kamera kullanımına da yer verilmektedir. Şöyle ki akustik dinleme cihazlarından herhangi bir sonuç alınmadığı zamanlarda kameralı sistemler devreye girer. Bu sefer boruların içerisine araştırmaya gidilir. Direk olarak kameralı sistemlerden kaçağın nerede olduğu tespit edilir ve tamirata geçiş yapılır.

Su Kaçağının Tamiratı Hakkında

Temiz ile pis su kaçaklarına yönelik yukarıda belirttiğimiz sistemler kullanılmaktadır. Neticesinde de kaçak tespit edilir ve tamirata yer verilir. Bu aşamada sadece sızıntının gerçekleştiği alan göz önünde bulundurulmaktadır. Yani sadece bu alanda kırma – dökme meydana gelir. Çok küçük bir alan olacağı için herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Özellikle de hijyen açısından herhangi bir sorun yaşamadan sızıntıların son bulması sağlanır. Üstelik işlemlerin hem hızlı bir şekilde sona ermesi hem de ekonomik olması söz konusudur.

İlginizi Çekebilir;

Dış Cepheden Su Girmesi

Sakarya Adapazarı Su Kaçağı Tespiti

Adapazarı Su Kaçak Firması– Tespit, Tamir

Su Kaçağı Bulma Adapazarı – Tespit, Tamir

Adapazarı Su Kaçağı Tespiti

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button