0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akyazı Kırmadan Su Kaçağı Bulma – Tespit, Tamir

07 Nisan 2019
679 kez görüntülendi
Akyazı Kırmadan Su Kaçağı Bulma – Tespit, Tamir

Kırıp dökmeden su kaçağı tespitine yer veren ustaların tercih edilmesi bir hayli önem arz ediyor. Çünkü bu tip ustalar sayesinde sızıntıların anında bulunması ve onarılması esas alınır. Yani kısa süre içerisinde su kaçağı sorunlarından kurtulmanız mümkün olacaktır. Eski usül çalışma gösteren ustalardan uzak durmanızda ise fayda var. Çünkü bu tip ustaların;

  • Deneme – yanılma yöntemine yer verdikleri için evlerde hasara yol açtıkları görülüyor.
  • İşlemlerin daha uzun ve zahmetli bir şekilde sürmesi de diğer eksi özellikleridir.
  • Bir de eski usül tesisat işlemlerinden kaynaklı daha fazla ödeme yapmak zorunda kalırsınız.

Akyazı kırmadan su kaçağı bulma – tespit, tamir açısından ustalara ve kullanılan cihazlara özen gösterilmektedir. Nitekim yukarıda belirttiğimiz durumların yaşanmaması esas alınır. Kısa sürede, zahmetsizce ve makul fiyatlardan işlemlerin tamamlanması sağlanmaktadır.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi su kaçak tespiti sırasında eskiden kırma – dökme yapılırdı. Yani borulara ulaşmak için duvarların ya da zeminin kırılması gerekirdi. Sonuç olarak kırılan yerlerin yeniden tamir edilmesi de bir hayli zaman alıyordu. Ancak artık bu şekilde su kaçağı tespitine yer verilmiyor. Son yıllarda teknolojik cihazların kullanımı yaygın hale gelmiştir.

Cihazlar sayesinde herhangi bir alanın kırılmasına gerek kalmıyor. Çünkü direk olarak zemin ile duvar üzerinden tespite yer verilmektedir. Örneğin termal kameralar ile boruların içerisine göz atılmakta. Direk boruların içerisine salınan görüntüleme sistemlerinden sorunun anlaşılması sağlanır. Devamında da noktasal olarak sızıntının meydana geldiği alan tamir edilir.

Termal Kameralar İle Su Kaçağı Tespiti

Akyazı kırmadan su kaçağı bulma – tespit, tamir sırasında sadece akustik dinleme cihazları kullanılmıyor. Bunun yanı sıra banyo ya da tuvalet borularında meydana gelen sızıntılar için termal kameralar da göz önünde bulundurulmaktadır. Şöyle ki boruların içerisinden gönderilen kameralar ile sızıntının yeri ve nedeni belirlenir. Son olarak bu alanın kırılması ve tamire geçilmesi söz konusudur. Yani görüldüğü üzere tüm alan değil sadece sızıntının oluştuğu bölge kırılır. Titiz bir şekilde sızıntı sorunu giderilir ve tekrarlanması da engellenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button