0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akyazı Su Kaçağı Bulan Firma – Tespit, Tamir

08 Nisan 2019
702 kez görüntülendi
Akyazı Su Kaçağı Bulan Firma – Tespit, Tamir

Evlerinize herhangi bir zarar gelmeden su kaçağı tespitine yer verilmektedir. Nitekim ev tadilatında titizliğe son derece önem veriliyor. Etrafın dağılmaması ve kirlenmemesi adına son teknoloji göz önünde bulunduruluyor. Örneğin su kaçak tespiti için akustik dinleme cihazlarına başvurulur. Dinleme cihazları sayesinde ise şu aşamalara yer verilmektedir;

  • İlk başta sızıntının oluştuğu alan üzerinden incelemelere geçilir.
  • Uzmanların akustik dinleme cihazları ile zemin ile duvar üzerinden incelemeye geçmesi esas alınır.
  • İncelemelere göre seslerde farklılık oluşması halinde sızıntının yeri tespit edilir.

Kısacası farklı su seslerinin tespit edilmesi aynı zamanda sızıntının bulunması anlamına gelir. Böylece noktasal olarak tamir aşamalarına yer verilir. Akyazı su kaçağı bulan firma – tespit, tamir aşamalarında uzmanlara yer vermekte ve sorunun kısa süre içerisinde çözülmesini sağlamaktadır.

Su Kaçağı Nelere Sebep Olur?

Görünürde herhangi bir sızıntı ile karşı karşıya kalmamış olabilirsiniz. Ancak bazı durumlar göz önünde bulundurulursa sızıntıların aslında var olduğunu anlayabilirsiniz. Mesela su faturalarının fazla gelmesi bunun habercisi niteliğinde. Su kartına yeni yüklemenize rağmen suyunuz anında tükeniyorsa da bu durum sızıntıların bulunduğunu bildirmektedir.

Su sayaçlarınızı da kontrol edebilirsiniz. Mesela tüm suların kapalı olması halinde halen sayacın dönmesi bunu işaret eder. Yani bir yerlerde su kaçaklarının olduğunu göstermektedir. Bir de komşulardan gelen şikayetler göz önünde bulundurulur. Su damlayan dairelerin şikayetleri üzerine Akyazı su kaçağı bulan firma – tespit, tamir iletişime geçmeniz gerekiyor.

Uzmanların Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı için geleneksel yöntemlere başvuran ustalardan uzak durmanız en doğrusu olacaktır. Çünkü bu yöntemler hem daha zahmetli hem de masraflı olmaktadır. Örneğin kırarak boruların içerisine bakılır ve tamire geçilir. Kırılan tüm alanların sonradan tamir edilmesi de ekstra masraf anlamına gelmektedir. Bu nedenle uzmanlardan yardım almanız gerekiyor. Alanında eğitimli ve tecrübeli olan ustalar sayesinde cihaz kullanımlarına geçilir. Neticesinde de hiçbir yer kırılmadan tespit yapılır ve tamire yer verilir. Bu aşamada;

  • Akustik dinleme cihazlarından duvar ile zemin alanları dinlenir.
  • Termal kameralar sayesinde ise boruların içerisi görüntülenir.
  • Gerek ses gerekse görüntü kaynakları sayesinde sızıntıların tespit edilmesi zor değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button