0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Avcılar Su Kaçağı Bulma, Su Kaçağı Tespiti

13 Mayıs 2022
49 kez görüntülendi
Avcılar Su Kaçağı Bulma, Su Kaçağı Tespiti

Avcılar su kaçağı bulma, su kaçağı ile ilgili problem yaşayanlar için yer edinir. Su kaçağı her yerde yaşanılabilir. Peki, Avcılar su kaçağı bulma nedir? Riskleri nelerdir? Konu hakkında detayları merak edenler için yazımızda anlatılmıştır.

Su Kaçağı Nedir?

Su kaçağı, ev içinde ya da herhangi bir iş ortamında tesisat sistemlerinde bulunan bir arıza sonrasında oluşmaktadır. Avcılar su kaçağı bulma, tesisat sisteminde bir kırılma, yıpranma ya da herhangi bir sorun sonrasında oluşur.

Su kaçağının önceden tespit edilmesi; Önceden yapılan tespit, tamamen tesisat sisteminde büyük bir zarar ile karşılaşılmaması adına önemlidir.

 • Avcılar su kaçağı bulma için önceden önlem alınması ve ileriki süreçlerde tekrardan böyle bir sorun ile karşılaşılmaması ev ve iş ortamı için  gerekli olan bir durumdur.
 • Aynı zamanda bir su kaçağı riskini önlemek içinde gerekli olan bir çalışmadır.
 • Su kaçağı fark edilmediğinde binalara içerden hasar verir ve depreme karşı olan dayanıklılığı dahi yok eder.

Su Kaçağı İçin Nasıl Önlem Alınır?

Avcılar su kaçağı bulma,ev içerisinde tuvalet, banyo veya kalorifer tesisat sistemlerinde olabilen bir durumdur. Genel olarak musluğa yakın yerlerde su kaçağı riski yaşanır.

 • Avcılar su kaçağı bulma, için önceden önlem alınması ve böyle bir risk ile karşılaşılmaması adına belli başlı önlemler yer alır.
 • Bunlar arasında her yıl tesisat ekibinin ile birlikte muslukların vanalarının kontrolü, musluk altlarında bulunan tesisat borularının da kontrolünün yapılması gerekir.
 • Elektrik prizine yakın olan tesisat boru sisteminde, herhangi bir nemlenme ya da duvarda bir kabarma var ise bu en ufak bile olsa bir tesisat kontrolü yine burada da yapılması gerekir.

Su kaçağı riski; Su kaçağı riski sebebi, sistemin temizlenmemesi ve genel olarak kontrolünün yapılmaması  ile kaynaklanır.

Su Kaçağı Nerelerde Oluşur?

Avcılar su kaçağı bulma,evin her bölümünde oluşabilen bir durumdur. Fakat bu yalnızca musluk olan yerlerde yer alır. Musluğa yakın duvarlarda nemlilik, kabarmaya da ıslaklık var ise bu o bölgede bir su kaçağı olduğu ortaya çıkar.

 • Avcılar su kaçağı bulma, kombinin suyunda herhangi bir eksilme var ise ve bu eksilme sürekli bir şekilde yaşanıyorsa burada su kaçağı vardır.
 • Su saatinde gereksiz bir dönme var ise yine burada da bir su kaçağı belirtisi olduğu anlaşılmaktadır.
 • Parke, fayans, beton gibi alanlarda su kaçağına dair herhangi bir su birikintisi varsa buralarda da su kaçağı bulunur.

Su kaçağı yerleri; Genel olarak evin su sistemine yakın yerlerinde görülür. Kombi, mutfak, banyo, tuvalet gibi alanlarda rastlanır.

Kalorifer Tesisatında Su Kaçağı Nasıl Oluşur?

Kalorifer ya da evin diğer bölümlerinde su kaçağı oluşabilir. Kalorifer tesisatında bir su kaçağı var ise bu kalorifere yakın duvarda tesisat boru sistemi var ise burada bir nemlenme olur. Bu nemlenme kalorifer peteğinde oluşan bir tıkanma sonrasında tesisatta da bir problem oluşturur.

Kaloriferde su kaçağı riski; Genel olarak az rastlanılan ancak büyük problem oluşturan bir risktir. Bu problemde su kaçağı riskini ortaya çıkarır.

 • Kaloriferde oluşan su kaçağı, kombide de sürekli bir su azalması olduğu zaman da anlaşılabilir.
 • Kombinin basınç problemi yaşaması su kaçağı olduğuna dair bir belirtidir.
 • Kaloriferde yaşanılan Avcılar su kaçağı bulma, için alanında uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Su Kaçağı  Nasıl Tespit Edilir?

Avcılar su kaçağı bulma,kişinin ev ortamında, nemli duvarlardan ya da fayans gibi alanlarda ki su birikintisi ile birlikte anlaşılır. Fakat bu durum uzman bir ekip ve su kaçağı tespit cihazları ile birlikte daha net bir şekilde görülür.

Su kaçağı tespit cihazları; Su kaçağının bulunduğu yeri tespit ederek o bölgeyi bir bakım yapılması gerektiğine dair uyarı verir.

 • Duvarlarda kabarıklık,
 • Kombide oluşan arıza,
 • Avcılar su kaçağı bulma, ev içerisine ki nem kokusu su kaçağı için tespit edilme belirtileridir.

Su Kaçağı Tespit Cihazı Nedir?

Su kaçağında teknolojik olarak Avcılar su kaçağı bulma,tespit cihazları kullanılır. Bu cihazlar sayesinde daha detaylı ve pratik bir çalışma yürütülür.

 • Ev içerisinde bulunan su kaçağı, su kaçağı tespit cihazı ile daha kolay bulunur.
 • Cihazın tespit ettiği yere işlem uygulanır.
 • Ekibimiz tarafından su kaçağına dair tespit cihazları yer alır. Bu cihazlar ile birlikte evin mutfak, banyo, tuvalet ya da diğer tesisat sistemlerinde oluşan kaçaklar tespit edilir. Bakım ve onarım çalışmalarında bu şekilde gerçekleşir.

Su kaçağı cihazı; Günümüzde basit bir kullanımı olan bir cihazdır. Avcılar su kaçağı bulma, yalnızca o noktaya işlem uygulanması adına da önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button