0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Banyo Su Kaçağı

25 Kasım 2020
260 kez görüntülendi
Banyo Su Kaçağı

Banyo su kaçağı hakkında birçok sebep bulunur ve bu sebeplere göre de işlemler yapılır. Ancak su kaçağı tespitinde yapılan yanlış bir uygulama bütün tesisat sisteminde bir sıkıntı yaşatabilir. Bu yüzden dikkatli ve doğru noktaya işlem yaparak sorunun çözülmesi gerekir.

Banyoda Su Kaçağı

Su kaçağı, evin mutfak, tuvalet, banyo gibi bölümlerinde yaşanabilen bir durumdur. Bu durum sıklık olarak banyo tesisatlarında yaşanıldığı zaman iki şekilde oluşur. İlk olarak su borusundan gelen yüksek basınçtan kaynaklanan bir sızıntı yaratmasıdır. Diğeri ise pis suyun boruyu tıkayıp sızıntı yaşatmasına sebep olmasıdır. Böyle bir durum ile yaşanıldığı zaman, uzun ömürlü bir çözüm için su kaçağı cihazları uygun olacaktır.

Banyoda Su Kaçağı Nasıl Oluşmaktadır?

Banyo su kaçağı bulunan bölge kabarık bir oluşum ile birlikte rutubet kokusu etrafa yayılır. Böyle bir durum ile karşılaşıldığı zaman bilinmesi gereken, o bölgenin bir su sızması yaşadığıdır. Böyle bir durumda anlık işlemlerden önce tesisatçılar ile iletişime geçerek sorunun çözülmesi gerekir. Çoğu zaman atıklar, yüksek basınç, ani ısı değişimleri gibi sebepler de su kaçağı oluşmasını sağlar.

Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilir?

Banyo su kaçağı tamir edilmeden önce sızıntının geldiği bölgenin tespit edilmesi gerekir. Damla su tesisat sistemleri, özel cihazları ile birlikte doğru ve pratik bir şekilde işlem yapacaktır. Daha sonra yapılan çeşitli kontroller ile birlikte pratik bir şekilde sorun çözülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button