0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Banyoda Su Kaçağı

16 Eylül 2018
1 kez görüntülendi
Banyoda Su Kaçağı

Su kaçakları evlerdeki en büyük tesisat problemlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu nedenle su kaçaklarını ihmal etmemek ve en küçük bir şüphede tesisat şirketleri ile iletişime geçmek çok önemlidir. Banyoda su kaçağı meydana geldiğinde önlem alınmazsa evdeki tüm sisteme zarar verebilirsiniz. Bu yüzden de asla ihmal etmemelisiniz.

Banyodaki Su Kaçakları Neden Olur?

İlk olarak banyoda su kaçağı olmasının nedenlerinden bahsedelim. Su kaçakları özellikle banyolarda pek çok sebepten kaynaklanabilir. Öncelikle tesisat borularınız çok eski olabilir. Çok eski olan tesisat boruları da belli bir süre sonra deforme olacağı için su kaçaklarına neden olabilir.

Banyolardaki su kaçaklarının başka bir sebebi ise duş ya da klozet giderleriniz olabilir. Eğer giderlerinizi tıkayacak malzemeler atıyorsanız, bu tıkanıklıklar su tesisatınıza zarar verebilmektedir. Böyle durumlarda da su kaçaklarına neden olabilir. Eğer su kaçaklarına karşı önlem almak istiyorsanız, giderlerinizi tıkayacak malzemeler atmamalı ve mümkün olduğu kadar kimyasal kullanmaktan vazgeçmelisiniz.

Banyolardaki tıkanıklıklara genel olarak bu durumlar sebep olmaktadır. Bu konularda dikkatli olursanız meydana gelebilecek su kaçaklarının da önüne geçmiş olursunuz.

Su Kaçakları Nasıl Tespit Edilir?

Banyolarda meydana gelen su kaçaklarını tespit etmek aslında oldukça kolaydır. İlk olarak bunu su faturalarınızdan anlayabilirsiniz. Su faturalarınız normale göre çok fazla gelmeye başladıysa, bu durum su kaçaklarından kaynaklanıyor olabilir. Eğer eski faturalarınıza göre yeni faturalarınızın daha fazla geldiğini tespit ederseniz bu durumu hemen tesisat şirketine bildirmeli ve yardım almalısınız.

Su kaçaklarını tespit etmenin başka bir yolu da su sayaçlarını kontrol etmektir. Bu işlem için evdeki tüm vanaları kapatmanız yeterli olmamaktadır. Yani mutlaka su vanalarını kapattıktan sonra su sayacını da kapatmalı ve 10 dakika kadar beklemelisiniz. Banyoda su kaçağı tespit edeceğiniz için çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi cihazları kapatmanız da önemlidir. 10 dakika bekledikten sonra su sayacını açtığınız zaman hala çalışmaya devam ediyorsa muhtemelen evinizde su kaçağı vardır ve müdahale edilmesi gerekmektedir.

Son olarak herkesin de bildiği gibi rutubet ya da banyo fayanslarınızdaki şişlikler de su kaçağının bir göstergesi olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Su Kaçağı Banyo

Banyoda Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir Banyoda

Banyoda Su Kaçağı İşlemleri

Banyoda Su Kaçağı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button