0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Binada Su Kaçağı Nasıl Bulunur

19 Eylül 2018
998 kez görüntülendi
Binada Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Binada su kaçağını bulmak aslında dairelerde su kaçağını bulmak kadar kolaydır. Sadece nasıl bulunacağını bilmek gerekmektedir. Binalarda yaşanan su kaçakları, direkt olarak apartmanın tesisatını etkileyeceği için evlerde de sorun yaşanmaktadır. Bu nedenle evlerdeki su kaçaklarında mutlaka apartmanın su tesisatının kontrol edilmesi gerçekten çok önemli olmaktadır. Şimdi binada su kaçağı nasıl bulunur sorusuna birkaç kolay yöntem ile cevap vereceğiz.

Binalardaki Su Kaçaklarını Tespit Etme Yöntemleri Nelerdir?

Binada su kaçağı nasıl bulunur sorusu oldukça yaygın bir sorudur. Bu konuda tesisat şirketlerini aramak için bina sakinlerinin su kaçağından şüphelenmesi gerekmektedir. Bu nedenle ilk olarak bina sakinlerinin bazı yöntemler ile su kaçağı olduğunu düşünmesi önemlidir.

Apartmanlarda meydana gelen su kaçakları, evlerde de sorunlara yol açar. Apartmandaki vanalar ortak olmadığı için, su kaçakları da nerede oluyorsa genellikle oradaki daireleri ilgilendirmektedir. Yani mesela 1.kattaki bir su borusunda kaçak varsa, muhtemelen o kattaki daireler de bazı sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunların başında da yoğun rutubet oluşumu ve zemin döşemelerinin ya da duvarların kabarması gelmektedir. Böyle durumlarda tesisat şirketleri ilk olarak dairelerdeki su kaçaklarını kontrol eder. Bu kontroller de bazı cihazlarla yapıldığı için, duvarlarınızın ya da zeminlerinizin kırılmasına da gerek kalmamış olur.

Eğer dairelerde su kaçağı bulunursa, apartmanın tamamı kontrol edilerek pratik bir şekilde su kaçağının kaynağı bulunur ve tamir edilir.

Binada su kaçağı nasıl bulunur sorusunun bu yanıtlarına ek olarak apartmanın su sayaçlarını da kontrol edebilirsiniz. Daire ve binanın tüm vanalarını kapattıktan sonra sayaçları kontrol edebilirsiniz. Eğer sayacı da kapatıp açtıktan sonra hala su akışı devam ediyorsa bu durum su kaçağının göstergesidir ve hemen müdahale edilmesi gerekmektedir.

Binada su kaçağı nasıl bulunur sorusuna bina sakinleri açısından cevap verdik. Sürecin bu kısımdan sonraki kısmı da önemlidir. Yani su kaçaklarının bahsettiğimiz kameralı cihazlar ile bulunması ve tamir edilmesi sürecinin de önemli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü su kaçakları düzgün bir şekilde tamir edilmezse ilerde de pek çok su kaçağı durumu yaşanabilir. Böyle bir şeyin yaşanmaması için bu konuda uzman olan firmalarla çalışmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button