0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Borularda Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

18 Kasım 2020
723 kez görüntülendi
Borularda Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Binalar da ve müstakil evlerin, birçok noktasından geçen su tesisatı bulunur. Tesisatlar kalorifer, sıcak ve soğuk su gibi birçok bağlantılar ile ilişkilidir. Borularda su kaçağı nasıl tespit edilir, konusunda ise ilk olarak su sızıntısının hangi bölge de olduğunu tespit etmek ile başlanılır.

Su Kaçağı Riski

Su kaçağı sorunu yaşayanlar, Borularda su kaçağı nasıl tespit edilir sorusuna da cevap aramaktadır. Doğru bir tamirat ile risk ortadan kalkacaktır. Fakat tamir edilmesinden önce tespitinin doğru bir şekilde yapılması önemli bir noktadır.

Su Kaçağı Kalorifer Borularından Nasıl Tespit Edilmektedir?

Su kaçağı, kalorifer borularının alt kısımların da damla damla gelen sızıntılar ile öğrenilir. Bunun dışında peteklerde oluşan küfler de sızıntının nemi ile birlikte oluştuğunu gösterir. Aynı zaman da kaloriferde ki ısı değişimi anlık olarak değişiyorsa bu da bir su kaçağı olduğunun göstergesidir.

Borularda Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilir?

Borularda su kaçağı nasıl tespit edilir, bunun için ilk olarak doğru bir tespit bile kaçağın nereden geldiğinin öğrenilmesi gerekir. Öğrenildikten sonra doğru nokta da tamirat yapıldığı zaman sistem çözülmektedir. Ancak bakımın pratik ve düzgün bir şekilde yapılması için öncelikle tespitinde doğru olması gerekir. Yanlış bir tespit yapıldığı zaman yanlış bir bölgeye müdahale edilir bu da daha büyük bir problem oluşmasını sağlar.

İlginizi Çekebilir;

Su Kaçağı Bulan Ucuz Tesisatçı

Su Kaçağı Tespit Eden Tesisatçı

Ofislerde Su Kaçağı Problemi

Sakarya Su Kaçağı – Tespit, Tamir

Derz Dolgu Su Kaçağı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button