0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cihaz Olmadan Cihazsız Su Kaçağı Tespiti

30 Haziran 2021
37 kez görüntülendi
Cihaz Olmadan Cihazsız Su Kaçağı Tespiti

Mutfak, banyo, bina, duvar, havuz ve hamam gibi su tesisat alt yapısına sahip bölgelerde cihaz olmadan su kaçağı tespiti yapmak oldukça ilkel yöntemler arasındadır. Boruların temas ettiği diğer alt yapı sistemlerinin analiz edilmemesi sonucunda, başka tesisat sistemleri zarar görür. Damlasu tesisat hizmetleri 15 dakikada kırmadan cihaz ile kaçak tespiti yapacaktır.

Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Cihaz olmadan yapılan kaçak tespitlerinde, ustanın ve uzmanın hata yapma payı yüksektir. Su çok kolay alt yapı sistemlerinde yayılabilir. Elektrik, internet, doğalgaz ve alt yapıda yer alan diğer tesisat sistemlerinin de zarar görmesine neden olmaktadır. Cihaz olmadan su kaçağı tespiti, bu zararı iki katına çıkararak, bölgenin kırılmasını ve kazılarak boru parçasının değiştirilmesini gerektir. Zahmetli, kirli ve zor bir işlemdir. Su kaçağının tespit edilmesi 3 ile 5 saat alabilir.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti 15 Dakika

Cihazla yapılan su kaçağı tespitlerinde, suyun akış yönü, etki ettiği alanlar ve yayılım hızı da termal kameralarla tespit edilebilir. Akustik cihazlarla borunun boyutuna kadar birçok analiz yapılabilmektedir.

  • Su kaçağının duvar, kiriş, zemin ve fayans altında olması fark etmeksizin tespit edilebilir.
  • PVC boru, çelik ve bakır boru sistemleri analiz edilebilir.
  • Kırmadan yapılan işlemler, su kaçağının tespit edildikten sonra kontrol altına alınması için de süreci hızlandıracaktır.
  • En yeni teknolojilerle su kaçağına kesin çözüm sunulur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button