0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

09 Kasım 2020
370 kez görüntülendi
Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

Bir ev içerisinde mutfak lavabolarında, banyo musluklarında ya da kalorifer peteklerinde sızıntı görülmesi mümkündür. Genel olarak eski binalarda sızıntı, daha sık yaşanılır. Bunun sebebi tesisat sistemlerinde onarımın düzenli yapılmadığıdır.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Eski zamanlarda su sızıntısı yaşanılan evlerde genel olarak kişiler kendi müdahaleleri ile çözüm ararlardı. Çoğu zaman tamamen tesisat sökülerek bir kontrol bile yapılmaktaydı. Bu durum cihaz olmadan su kaçağı tespiti ile zor anlaşılır. Uzun süreli ve ev de büyük çalışmalar ile tespit anlaşılması, ev sakinleri içinde sıkıntılı olur.

Tespit Cihazının Önemi

Bir kalorifer peteğinden kaynaklanan sorun için banyoda ki musluklara bakmanın bir önemi yoktur. Doğru bir tespit ile müdahale de doğru yere yapılmalıdır. Cihaz olmadan su kaçağı tespiti ile sonuç istenilen şekilde olmayacaktır. Bu yüzden cihaz, su sızıntısına ulaşarak bakım ve onarımı da tek yönlü yapılmasını sağlar. Cihazın önemi burada ortaya çıkmaktadır.

Cihaz Olmadan Kaçak Tespiti Mümkün Mü?

Su kaçağı tespiti, termal kameralar ve tespit cihazları ile daha konforlu yapılır. Fakat bunlar olmadan yapılan çalışmalarda yanılsamalar mümkün olacaktır. Evin her noktası tek tek aranmaktansa doğru noktaya yönelim yapılması uygundur. Cihaz olmadan su kaçağı tespiti zorlu ve zahmetli olacaktır. Bu yüzden ekonomik ve pratik bir şekilde sızıntının kaynağının bulunması tercih edilen bir yöntem.

İlginizi Çekebilir;

Erenler Kalorifer Su Kaçağı– Tespit, Tamir

İstanbul Hızlı Tesisatçı

Su Kaçağı İzmit

Demir Boru Su Kaçağı Tamiri

Evin İçinde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button