0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dairede Su Kaçağı Tespiti

09 Eylül 2018
1 kez görüntülendi
Dairede Su Kaçağı Tespiti

Dairede su kaçağı tespiti işlemleri eskiden insanların en çok korktuğu durumlardan bir tanesiydi. Çünkü tesisatçılar su kaçaklarının kaynağını bulabilmek için su borularını kontrol etmekteydi. Su borularının kontrol edilmesi için de mutlaka su borularının bulunduğu bölgelerin yani duvar ya da zeminin kırılması gerekmekteydi. Ancak artık böyle şeyler eskide kaldı. Günümüzde dairede su kaçağı tespiti işlemleri, bazı cihazlar sayesinde saniyeler içerisinde gerçekleşmektedir.

Cihazla Su Kaçakları Nasıl Tespit Edilir?

Ev sahipleri bazı durumlar yaşadıkları zaman ilk olarak su kaçağı olduğunu düşünebilmektedir. Bu durumlar da su faturalarının yüksek gelmesi ve beklenmedik bir şekilde evin bazı yerlerinde rutubet oluşumlarıdır.

3 ay önceki su faturanız ile güncel faturanız arasında çok fazla fark varsa, evinizin herhangi bir yerinde su kaçağı olabilir. Böyle bir durumda dairede su kaçağı bulma konusunda uzman olarak çalışan şirketlerle hiç vakit kaybetmeden iletişime geçmelisiniz.

Fatura durumu haricinde rutubet oluşumlarının da su kaçağı ile bağlantısı olabileceğinden bahsettik. Evet, su kaçakları rutubete neden olabilmektedir fakat bunun için su kaçaklarının büyük olması gerekmektedir. Yani muhtemelen su kaçağı uzun süredir vardır fakat müdahale edilmediği için zamanla büyümüştür.

Bahsettiğimiz durumları yaşıyorsanız, direkt olarak su kaçaklarını aklınıza getirebilirsiniz. Tabii su kaçaklarının tespiti için de tesisat şirketleri ile iletişime geçmeniz çok önemlidir. Siz dairede su kaçağı bulma konusunda uzman olan bir şirket ile iletişime geçtiğiniz zaman ilk olarak size bu durumu nasıl düşündüğünüz sorulur. Siz belirtileri söylediğiniz zaman da cihazla su kaçağı bulma işlemine geçilir.

Cihazla su kaçağı bulmak için, tesisatçılar öncelikli olarak şüphelendiğiniz yerleri kontrol ederler. Bu durumda su kaçakları hızlıca bulunur. Fakat evin başka yerlerinde de su kaçakları olabilir. Bu nedenle de evin her yerine dikkatlice bakılır. Bazen su kaçakları çok büyük bir hale gelebilmektedir. Eğer böyle bir durum varsa tesisat borularının değişmesi bile gerekebilir. Bu nedenle su kaçaklarından şüphelendiğiniz an hiç vakit kaybetmemeli ve su kaçağı konusunda cihazla hizmet veren şirketler ile iletişime geçmelisiniz.

İlginizi Çekebilir;

Dairede Su Kaçağı Bulma

Pis Su Kaçağı Nerde Diye Düşünüp Durmayın, Bırakın Biz Sizin Yerinize Halledelim!

Su Sızıntısı Firması

Kameralı Gider Tıkanıklığı Bakımı

Atık Su Sızıntısı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button