0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Demir Su Borusu Çatlak Tamiri

25 Ekim 2021
71 kez görüntülendi
Demir Su Borusu Çatlak Tamiri

Demir su borusu çatlak tamiri sırasında herhangi bir değişim yapmadan sadece lokal dokunuşlar ile su sızdırma sorununun çözülmesi mümkündür. Uzman ekipler ile iş birliği kurarak çatlağın ve sızıntının nereden kaynaklandığı anında tespit edilebilir.

Çatlak Tespiti Nasıl Yapılır?

Demir su borusu çatlak tamiri sırasında çatlak tespiti en önemli aşamadır. Bu alanda teknolojik aksamlar sayesinde kırma dökme olmadan dakikalar içerisinde sızıntının neyden kaynaklandığı tespit edilir.

 • Demir su borusu çatlak tamiri sırasında özellikle termal kameralar kullanılır.
 • Termal kameralar döşemelerin ve duvarların iç kısmında olan soğuk ve sıcak su borularını saptar.
 • Herhangi bir sızıntı varsa burada sıcaklık derece değişimi sayesinde anında çatlak tespit adımı tamamlanır.

Kameralı Tespit: Demir su borusu çatlak tamiri sırasında kullanılan bir diğer yöntem de kameradır. Kameranın giderler üzerinden gönderilmesi ile beraber sızıntıya neden olan çatlağın tespiti mümkündür.

Tespit Kaç Saat Sürer?

Demir su borusu çatlak tamiri öncesinde yapılacak olan tespit dakikalar içerisinde tamamlanacaktır. Su sızıntısının daha fazla alana zarar vermeden anında tespit edilerek tamir edilmesi büyük önem arz eder.

 • Demir su borusu çatlak tamiri öncül adımı olan tespit süreci dakikalar içerisinde tamamlanır. Dakikalar içinde sıcak su/soğuk su borusu fark etmeksizin sızıntı tespit edilir.
 • Boruların tespit adımının sonrasında uygun yöntem ile tamiri aşamasına başlanacaktır.

Uzman Ekipler: Demir su borusu çatlak tamiri sırasında iş birliği kurduğunuz ekiplerin konusunun uzmanı olduğundan emin olmalısınız. Daha öncesinde hizmetlerden faydalanan müşterilerin dönütlerine göz atmak oldukça yol gösterici olacaktır.

Demir Borular Kullanışlı Mıdır?

Demir su borusu çatlak tamiri sıklıkla gündeme gelen ve özellikle eski binalarda yaşanan sorunlar arasında yer alıyor.

 • Demir su borusu çatlak tamiri plastik boruların tamirine göre bir derece daha maliyetlidir.
 • Ayrıca sıcak soğuk geçişlerinde demir boruların kırılmaya ve sızıntıya daha meyilli olduğu tespit edilmiştir.
 • Plastik borular ise su sızdırmanın olabildiğince kısıtlı tutulduğu bir teknik tasarıma sahiptir. Ayrıca tamir adımlarında yedek parça temin etmek de daha kolaydır.

Plastik Boru Tavsiyesi: Demir su borusu çatlak tamiri sırasında kullanılacak olan aksamların plastik olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle eğer mümkünse tüm boruların yeni nesil materyallerden olan PVC borular ile değiştirilmesi çok daha uzun ömürlü bir tesisat temin edilmesini sağlar!

Çatlaklar Sebebi ile Komşuların Evinde Meydana Gelen Hasar Sorumluluğu Kime Aittir?

Demir su borusu çatlak tamiri öncesinde evlerde meydana gelen hasarın kimin sorumluluğunda olduğu da merak konusudur. Yapılan hukuki araştırmalar sonucunda kimin evinde yer alan borudan kaynaklanıyor ise sorumluluk ona aittir. Eğer binanın ortak biçimde kullandığı bir boru sebebi ile sorun meydana geldiyse bu noktada durumun ortak biçimde üstlenilmesi gerekir.

 • Çatlakların sebebiyet verdiği duvar ve döşeme hasarları ortak borulardan kaynaklanıyor ise hasar ortak olarak üstlenilir.
 • Sizin evinizden kaynaklanıyorsa ve bunu karşılayacak herhangi bir bağlayıcı sigortanız yoksa maddi sorumluluk size ait olacaktır.

Hızlı Sistem: Demir su borusu çatlak tamiri aşamasında komşuların mağdur olmaması için durumun kısa sürede tespit edilmesi ve tamir aşamasına geçilmesi çok önemlidir.

Bakımın Önemi Nedir?

Tesisat sistemlerinde sadece bir sorun meydana geldiği zaman değil belirli aralıklar ile uzman ekipler tarafından inceleme yapılmalıdır.

 • Sorunlar bakım kontrolleri sırasında daha büyük hasara sebebiyet vermeden tespit edilebilir.
 • Bakım onarım faaliyetleri ile boruların çok daha uzun ömürlü bir hal alması sağlanır.

Bakım Sıklığı: İki senede bir su tesisatının ve ısıtma sistemlerinin kontrol edilmesi oldukça önemlidir. Yapılan bakımların su ve doğalgaz faturanıza da tasarruf olarak yansıyacağı istatistiklerde görülüyor.

Uzman Ekibimiz ile İletişime Geçin

Uzman ekibimiz çatlakların tespit edilmesi, tamir aşaması ve diğer tüm bakım onarım faaliyetlerinde güvenle başvurabileceğiniz bir adrestir. Bu süreç içerisinde kişilerin özellikle sektöründe profesyonel isimler ile çalışmak istemesi durumunda tek doğru adres olduğumuzu belirtmek gerekir!

 • Ekibimiz birinci kalite yedek parça temin fırsatı sunuyor. Yedek parça temin ağımız oldukça hızlıdır.
 • Sunulan hizmet garantilidir. Tamir sonrası bir sorun yaşanırsa sorumluluk firmamıza aittir.

Ücret Aralığı: Borularda meydana gelen hasara ve değişim sağlanacak parçalara göre ödenecek olan tutar değişim gösterebilir. Ödeme kolaylıkları ile bütçeniz sıkıştırılmadan süreç tamamlanacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Demir Borudan Sızan Su Kaçağı Tamiri

Demir Boru Su Kaçağı Tamiri

Demirdöküm Kombi Su Kaçağı

Banyo Su Kaçağı

Doğalgaz Tesisatında Su Kaçağı Var

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button