0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Doğalgaz Tesisatında Su Kaçağı Var

11 Ağustos 2018
1 kez görüntülendi
Doğalgaz Tesisatında Su Kaçağı Var

Doğalgaz tesisatları, periyodik bir şekilde bakım yapılmazsa kısa bir süre içerisinde arızalanabilen tesisatlardır. Doğalgaz tesisatlarında meydana gelen su kaçakları eğer önlem alınmazsa çok ciddi problemlere yol açabilmektedir. Böyle bir durumun yaşanmaması için düzenli bir şekilde bakım yapılması çok önemlidir. Firmamız doğalgaz tesisatı su kaçağı gibi problemlerinizin önüne geçmek için özel kameralı cihazlar kullanmaktadır. Doğalgaz tesisatlarınızın bakımı ya da olası problemleri için bizi arayabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su tesisatlarında meydana gelen su kaçaklarını anlamanın pek çok yolu vardır. Ancak doğalgaz tesisatı için aynı durumu söyleyemeyiz. Eğer doğalgaz tesisatı su kaçağı problemi yaşanıyorsa bu ilk olarak kombi ile kendini belli eder. Her kombinin belli bir basınç seviyesi vardır. Basınç seviyesinin belirlenen değerin altına inmesi ya da artması bazı problemlerin meydana geldiğini göstermektedir.

Kombilerdeki basınç miktarı çok hızlı bir şekilde düşüyorsa bu durum su kaçağını işaret etmektedir. Çünkü kombilerin içindeki basıncı, yine kombilerin içindeki su belirler. Kombinize kaçak nedeniyle su gitmemeye başlarsa otomatik olarak basınç da düşer. Böylece siz de doğalgaz tesisatı su kaçağı olduğunu anlayabilirsiniz.

Eğer doğalgaz tesisatı su kaçağı boyutu küçükse, kaloriferlerin eskisi kadar iyi yanmamasıyla da kendini belli edebilir. Fakat su kaçağının da kendi içerisinde türleri bulunmaktadır. Yani bazı su kaçakları kendini çok açık bir şekilde belli etse de bazılarını büyüyene kadar anlamanız çok zor olabilmektedir. Bu nedenle doğalgaz tesisatlarınızı en azından yılda 1 kere kontrol ettirmenizi tavsiye ediyoruz.

Doğalgaz Tesisatındaki Su Kaçakları Nasıl Tamir Edilir?

Doğalgaz tesisatınızda su kaçağı olduğunu tespit ya da tahmin ederseniz hemen bizi arayabilirsiniz. Eskiden tesisatlarda oluşan kaçaklar için duvarların kırılması gerekse de günümüzde bu işlemler özel cihazlarla yapılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde duvarınızı kırmadan ve kalorifer veya kombinize hiçbir şekilde zarar vermeden dakikalar içerisinde su kaçaklarını tespit ediyoruz.

Günümüzde su kaçakları dakikalar içerisinde tespit edildikten sonra bulunduğu bölgeye göre yine dakikalar içerisinde tamir edilerek, daha büyük problemlere yol açmaları engellenmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Beşiktaş Tıkanıklık Açma

Doğalgaz Tesisatında Su Kaçağı Tespiti

Doğalgaz Tesisatı Su Kaçağı

Doğalgaz Su Kaçağı Tespiti

Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button