0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

13 Ağustos 2018
1 kez görüntülendi
Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Duvarlardaki su kaçakları ilk başlarda bulunamazsa ilerde çok büyük problemlere sebep olabilmektedir. Bu nedenle hangi belirtilerin su kaçağı belirtisi olduğunu bilmeniz ve bu doğrultuda duvardaki su kaçaklarını bulan firmalardan yardım almanız gerekmektedir. Duvardaki su kaçağı nasıl bulunur diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Su Kaçağı Olduğunu Nasıl Anlarım?

Evlerdeki su kaçaklarını anlamanın pek çok yolu bulunmaktadı. İlk olarak evdeki tüm musluk ve vanaları kapatmanız gerekmektedir. Ancak musluk ve vanaları kapatmanız, sayaçları tam olarak durdurmamaktadır. Bunun için mutlaka su sayacını da kapatıp 10 dakika beklemeniz gerekmektedir. 10 dakika bekledikten sonra su sayacını açtığınız zaman sayaç hala çalışıyorsa, bu durum su kaçağının olduğunu göstermektedir.

Su kaçaklarını anlamanın bir başka yolu da faturalardır. Mesela eskiden 10 TL gelen su faturanız, ekstra bir kullanım olmadığı halde bir anda 100 TL ye çıktıysa bu durum evinizde su kaçağı olabileceğini gösterir. Son olarak herkesin de bildiği rutubet, duvarlardaki çatlaklar ve şişkinlikler, sık sık lavabo ve klozet tıkanmaları gibi durumlar da duvar içerisindeki su kaçaklarını kanıtlayan durumlar arasında yer almaktadır. Duvardaki su kaçağı nasıl bulunur sorusuna sizin açınızdan cevap verdik. Diyelim ki söylediğimiz işlemlerden sonra evinizde su kaçağı olduğuna karar verdiniz, peki şimdi ne yapacaksınız?

Duvardaki Su Kaçakları Nasıl Tamir Edilir?

Evinizde yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden sonra su kaçağı olduğuna karar verirseniz ilk olarak hemen bizi aramalısınız. Çünkü su kaçakları gerçek anlamda büyük problemlere yol açabilmektedir bu yüzden çok vakit kaybetmeden tamir edilmesi gerekmektedir.

Duvardaki su kaçakları tamir edilirken özel cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar teknolojik kameralı cihazlar olduğu için duvarların kırılması da gerekmemektedir. Duvardaki su kaçağı nasıl bulunur, acaba duvarlarım kırılır mı diye merak ediyorsanız bu konuda endişe etmeniz gerekmemektedir.

Duvardaki su kaçakları termal ve kameralı cihazlar ile anında bulunduktan sonra su kaçağının boyutuna göre hemen tamire başlanır. Tamir işlemi genellikle kaçak olan yerin kapatılması ile gerçekleşmektedir. Bu işlem için kaçak olan kısmın ölçüsü alınır ve kısa bir sürede tamir edilir.

İlginizi Çekebilir;

Duvardan Çıkan Su, Su Kaçağı Mı

Duvardan Sızan Su kaçağı Nasıl Bulunur

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Nerede Bulunur?

Duvar İçindeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Evde Su Kaçağı Nasıl Nereden Tespit Edilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button