0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Duvardan Çıkan Su, Su Kaçağı Mı

15 Ağustos 2018
1 kez görüntülendi
Duvardan Çıkan Su, Su Kaçağı Mı

Banyonuzda tuvaletinizde veya evinizin herhangi bir noktasında su kaçağı bulunması durumuyla sıkça karşılaşabilirsiniz. Ancak duvar içerisinde herhangi bir su kaçağı ile karşılaşma ihtimaliniz biraz daha düşüktür. Duvardaki su kaçağı bulunması en zor olan kaçaklardan bir tanesidir. Bu nedenle birçok kişi duvardaki su kaçağı nasıl bulunur sorusunu sıklıkla sormaktadır. Binayı ayakta tutan en önemli yapılar olan duvar ve kolonlarda meydana gelebilecek herhangi bir su kaçağı hem dairenizin hem de komple binanın en ufak bir depremde dahi yıkılma olasılığının ciddi oranda artıracaktır. Bu nedenle duvardaki herhangi bir su kaçağının bulunup bulunmaması sizler için hayatı önem taşımaktadır.

Duvardaki su kaçağı neden oluşmuş olabilir ?

Özellikle de son dönemlerde binalarda kalitesiz malzemelerin kullanılması ve bu kalitesiz malzemelerin de adeta birbirlerini etkileyen zincir oluşturması sonucunda duvarla bazı su kaçakları meydana gelebilmektedir. Duvarın kalitesiz olması nedeniyle kırılma veya çatlama gibi durumların meydana gelmesi veya bağlantı noktalarının ustalar tarafından yeterince sıkılmaması nedeniyle zaman içerisinde gevşemenin oluşması gibi nedenlerden dolayı duvarda su kaçağı oluşabilmektedir. Ancak Tüm bu durumların bilinmesine rağmen duvardaki su kaçağı nasıl bulunur konusu ile ilgili akıllarda birçok soru işareti bulunmaktadır. Bunun nedeni ise duvardaki herhangi bir su kaçağının bulmanın bin bir zahmet ve zorluğa sahip olmasından kaynaklanır.

Duvarda oluşan su kaçağını engellemek için ne yapılmalı ?

Duvarınızda meydana gelebilecek herhangi bir problem duvarın içerisinden kaynaklandığı için açıkçası buna müdahale etmeniz pek de kolay değildir. Ancak duvardaki su kaçağını oluşmasını önleyebilmek için yapabileceğiniz bazı şeyler bulunmaktadır. Örneğin tesisat yapıldığı sırada ustanızdan rica ederek daha kaliteli bir borunun kullanmasını sağlayabilirsiniz. Duvara su tesisatı kurulurken deneme amacıyla bir kereye mahsus su geçişini de kontrol edebilirsiniz. Böylece İlerleyen zamanlarda duvarınızda oluşabilecek su kaçağını engellenmiş olmak için bir miktar daha avantajlı konuma geçersiniz. duvardaki su kaçağı nasıl bulunur konusu ile ilgili aklınıza takılabilecek her konuyu hiç çekinmeden kuruluşumuz ile paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Su Kaçaklarındaki Kurtarıcınız; Damla Su

Duvardan Sızan Su kaçağı Nasıl Bulunur

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Duvar İçindeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button